Poziomnica to jedno z podstawowych narzędzi potrzebnych na budowie, podczas remontu, a nawet, gdy chcemy powiesić obraz na ścianie w sypialni.

Data dodania: 2018-02-05

Wyświetleń: 515

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Poziomica – przydatny przyrząd w okresie wykonywania prac budowlanych, remontowych oraz dekoratorskich

Encyklopedia popularna PWN definiuje poziomicę jako „przyrząd służący do określania odchylenia płaszczyzn od poziomu lub pionu, a także do pomiaru bardzo małych kątów. W najczęściej stosowanych poziomicach zasadniczą częścią jest ampułka z cieczą (alkohol, eter itp.) zawierającą pęcherzyk gazu. Miarą odchylenia płaszczyzny jest przesunięcie pęcherzyka gazu od położenia zerowego”.

Poziomica jest obowiązkowym narzędziem każdego majsterkowicza. Każdy pan domu powinien w swoim składziku narzędziowym posiadać ten poręczny i pomocny w wielu działaniach przyrząd. Jest nieodzownym elementem w okresie dużych realizacji (budowy domów, szop, wiat garażowych, altanek i innych budynków), podczas remontowych metamorfoz i przeróbek (np. stawianie ścian i ścianek działowych oraz ich tynkowanie), a także chętnie wykorzystywany jest przez gospodarzy – tzw. „złote rączki” przy drobniejszych pracach wykończeniowych i dekoratorskich (np. przy montowaniu półek, regałów, czy przy wieszaniu obrazów, luster i innych rzeczy, które powinny idealnie równo wisieć). Sprzęt ten w dużej mierze ułatwia przeprowadzanie wielu przedsięwzięć, dlatego jest ogromnym wsparciem nie tylko dla fachowców, ale także dla amatorów.
W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępnych jest mnóstwo rodzajów i modeli poziomic, lecz przy wyborze i zakupie użytkownik tego niezwykle wspaniałego narzędzia powinien kierować się własnymi potrzebami i ustalić cele (bliższe i dalsze), do których owe narzędzie będzie przeznaczane.

Najważniejszym aspektem, na który warto patrzeć czy kupowaniu poziomicy jest to, aby charakteryzowała się ona jak najwyższym i niezwykle precyzyjnym wskaźnikiem pomiaru. Dokładność pomiaru gwarantuje profesjonalne i rzetelne wykonanie zaplanowanych działań, dzięki czemu bezproblemowo i bez nerwów poradzisz sobie w realizacji każdego pomysłu.
Pamiętaj, aby poziomica była wygodna w użytkowaniu, ponieważ komfortowe operowanie jakimkolwiek sprzętem zapewnia staranne wykonanie każdego rodzaju prac oraz ma wpływ na szybkość ich urzeczywistniania.

Wybierz poziomicę rzetelnego i wiarygodnego producenta, z wysokiej jakości materiału, aby służyła Ci jak najdłużej, a Twoje prace zmieniły status z konieczności na przyjemność.

Licencja: Creative Commons