Przyszli małżonkowie zawsze chcą, by ich wesele było jedyne w swoim rodzaju. Pragną, by dzień ten był dla nich niezapomniany nie tylko ze względu na chwilę zawarcia związku małżeńskiego, ale również ze względu na wspaniałą zabawę, jaka czeka na nich po ceremonii.

Data dodania: 2014-07-22

Wyświetleń: 1025

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od jakiegoś czasu popularność zdobywa organizowanie wesel tematycznych, które mają nawiązywać do wspólnej pasji nowożeńców czy też do historii ich miłości.

Wesele tematyczne jest bardzo ciekawym pomysłem na zorganizowanie oryginalnego przyjęcia ślubnego. Przyszli małżonkowie mogą zdecydować się np. na wesele w stylu greckim. Jeśli ich pasją jest grecka kultura lub gdy zaręczyli się oni podczas wakacji w Grecji, wesele w tym stylu będzie dla nich możliwością opowiedzenia wszystkim gościom o swoim uczuciu i historii swojej miłości. Warto jednak pamiętać, że wesele w stylu greckim zorganizuje jedynie dom weselny, który oferuje możliwość zamówienia menu weselnego z typowymi greckimi potrawami.

Sala weselna powinna być także ozdobiona odpowiednimi motywami w białych i niebieskich barwach. Ukoronowaniem wesela w stylu greckim może być również wspólne zatańczenie zorby. Należy podkreślić, że tego typu wesela tematyczne są także ciekawym sposobem przybliżenia kultury jednego z małżonków, gdy ten pochodzi spoza granic Polski. Wesele tematyczne może również przyjąć nieco inną formę i nawiązać do wspólnej pasji przyszłych małżonków np. wędrówek po Tatrach. Co prawda, nikt nie będzie oczekiwał, że sala weselna będzie ozdobiona czekanami i rakami, ale małżonkowie mogą stworzyć góralską atmosferę poprzez wybór menu z tradycyjnymi podhalańskimi potrawami, odpowiedni wystrój sali (baranie skóry, drewno, motywy z ludowych strojów) i przez wybór zespołu grającego góralską muzykę. Wesele takie nie musi być również organizowane w górach.

W wielu miastach i większych miejscowościach bez problemu znajdzie się dom weselny, który z chęcią zorganizuje przyjęcie ślubne utrzymane w góralskim klimacie. Gdy chcemy zorganizować wesele z motywem przewodnim, warto wybrać dom weselny, który jest otwarty na propozycje nowożeńców. Tylko taka postawa lokalu zapewni nam udane tematyczne wesele. Wrocław jest jednym z miast, w których najłatwiej znaleźć lokalu specjalizujące się w różnego rodzaju kuchniach czy oferujące możliwość całkowitej zmiany wystroju sali weselnej. Warto również zaznaczyć, że organizacja wesela tematycznego zajmuje nieco więcej czasu niż tradycyjnego przyjęcia, dlatego poszukiwanie sali weselnej najlepiej rozpocząć jak najwcześniej.         

Licencja: Creative Commons
1 Ocena