Marzy się Wam ślub w plenerze jak na amerykańskich filmach romantycznych? Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że  jest możliwy również na rodzimym gruncie.

Data dodania: 2020-10-02

Wyświetleń: 745

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ślub w plenerze? To możliwe!

Pewnie wielu z nas, a szczególnie pań, marzyło chociaż raz o zaślubinach, nie w sali USC czy kościele, ale właśnie w pięknie przygotowanym na tego rodzaju okoliczność plenerze. Zaskakujące może się okazać to, że od jakiegoś już czasu jest to możliwe również w Polsce. Wymaga to co prawda organizacji i podjęcia pewnych kroków, ale efekt pozostanie w pamięci na wiele długich lat.

Na początek należałoby zdecydować się w jakim otoczeniu chcielibyśmy zorganizować nasze zaślubiny. Zasada jest jedna, mogą odbywać się wszędzie tam, gdzie urzędnik Stanu Cywilnego lub ksiądz wyrażą zgodę i się pojawią na miejscu uroczystości. Z USC jest nieco łatwiej, trudniej jest natomiast otrzymać zgodę kościoła do którego należymy, ale to już zależy od zarządzającego nim księdza.

A gdy uda nam się uzyskać zgodę, to można rozpocząć właściwe przygotowania, tak aby stworzyć klimat i atmosferę na której nam zależy. W tym miejscu można wyszczególnić kilka miejsc, które najchętniej są wybierane przez nowożeńców.

Ogród to bez wątpienia popularny i częsty wybór. Ma to kilka zalet. Przede wszystkim otoczenie zieleni, kwiatów i atrakcyjnych form ich zagospodarowania z pewnością przypadnie wielu osobom do gustu. Ogród może być zaprojektowany w wielu różnych stylach. Niezależnie od jego stylizacji, pomocna powinna okazać się ingerencja profesjonalisty, który zadba o to, aby jak najlepiej przygotować zieleń i dekoracje. Ślub w pięknym ogrodzie, jeśli dopisze pogoda to z pewnością świetny pomysł.

Plaża to również niezwykle popularne miejsce na zaślubiny. Letnia pora, ciepłe popołudnie, a może zachód słońca, to najbardziej romantyczne scenerie.

A jeśli chodzi o bardziej nietypowe rozwiązania, dało się kiedyś słyszeć o parze, która zawarła związek małżeński w centrum handlowym. Skoro wspomniana para uzyskała zgodę i był to ich wymarzony ślub, to nie ma w tym nic co mogłoby dziwić.

Za to osobną kwestią jest przygotowanie miejsca ceremonii. Należy przecież zapewnić przestrzeń dla wszystkich uczestników. Młoda Para i urzędnik lub ksiądz potrzebują miejsca do siedzenia, wreszcie każdy z Gości potrzebuje miejsca do siedzenia. W przypadku ślubu cywilnego należy także zawiesić godło, a w razie ślubu kościelnego krzyż. Powinno się również zorganizować odpowiednie nagłośnienie, a także zadbać o oprawę muzyczną.

Wszystko to sprawia, że marzenie o nietypowych zaślubinach można zrealizować. Wymaga to oczywiście pewnych nakładów oraz podjęcia odpowiednich kroków. Jednak czego nie zrobimy, aby najważniejszy dzień w życiu nie był dokładnie taki jak sobie planowaliśmy. A marzenia przecież są po to, aby jej sukcesywnie spełniać.

 

 

 

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena