Chirurgia estetyczna wielu osobom pozwala uzyskać idealny wygląd, utracony czy to w
następstwie wypadków, czy po prostu jako efekt uboczny starzenia się. Małoinwazyjne
zabiegi skracają czas potrzebny na powrót do pełnej sprawności i minimalizują ryzyko
powikłań. A jakie zabiegi chirurgii estetycznej najczęściej wykonuje się w Warszawie?

Data dodania: 2022-02-08

Wyświetleń: 358

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Małoinwazyjne zabiegi chirurgii estetycznej w Warszawie

Liposukcja – mały zabieg, duży efekt

Zabiegiem, o którym jest prawdopodobnie najgłośniej, jest liposukcja. Jest to zabieg małoinwazyjny, ponieważ nie wymaga klasycznego otwierania powłok skórnych, natomiast należy wyraźnie zaznaczyć, że nie jest to błaha procedura. Jak każdy zabieg, również ten ma określone przeciwwskazania i ryzyka, dlatego tak ważne jest, żeby był przeprowadzany profesjonalnie. Z liposukcji, popularnie zresztą zwanej odsysaniem tłuszczu, korzysta coraz więcej kobiet i mężczyzn – ten zabieg może przynieść naprawdę spektakularne efekty, choć oczywiście nie należy go traktować jak magicznej pigułki. Umiejętnie przeprowadzona
 liposukcja znakomicie modeluje sylwetkę i stanowi zwieńczenie długiej pracy nad właściwą figurą, bo daje efekty tam, gdzie dieta i ćwiczenia to za mało, żeby wyglądać dobrze.

Blefaroplastyka – efekt widoczny na pierwszy rzut oka


Blefaroplastyka, czyli korekta powiek, to zabieg wykonywany przede wszystkim u osób starszych. Powieki wizualnie starzeją się szybciej, ponieważ skóra, która je tworzy, jest praktycznie pozbawiona tkanki tłuszczowej, więc wraz z wiekiem dość szybko opada. A jeśli tłuszcz się wokół oczu pojawia, to najczęściej pod nimi, tworząc efekt worków pod oczami.

Blefaroplastyka jest małoinwazyjnym zabiegiem, który, w zależności od potrzeb konkretnego pacjenta obejmuje usunięcie skóry powiek, fragmentu mięśnia okrężnego oka albo modelowanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Blefaroplastyka daje bardzo wyraźne efekty, a przy tym jest zabiegiem, który, poprawnie przeprowadzony, pozwala zachować wiarygodny i atrakcyjny wygląd.

Wolumetria twarzy – jeden z zabiegów chętnie wybieranych przez mężczyzn

Do niedawna chirurgia estetyczna była kojarzona głównie z kobietami, dziś jednak w gabinetach pojawia się naprawdę spore grono mężczyzn zainteresowanych atrakcyjnym wyglądem. Wielu z nich wybiera zabieg wolumetrii twarzy. W pewnym przybliżeniu można powiedzieć, że jest to proces kształtowania odpowiedniego owalu twarzy poprzez lifting i zabiegi pomocnicze. Efektem jest bardziej napięta skóra pozbawiona wyraźnych zmarszczek. Jednym z największych atutów tego zabiegu jest możliwość indywidualnego dopasowania zakresu do konkretnego pacjenta, co oznacza, że także osoby relatywnie młode mogą naprawić niedostatki estetyczne – zbyt wcześnie opadające policzki, zdeformowany owal twarzy czy utracony zarys żuchwy.

W chirurgii estetycznej liczy się doświadczenie

Małoinwazyjne zabiegi chirurgii estetycznej w Warszawie wykonuje między innymi klinika KRIOCENTRUM jak podkreślają pracujący w niej chirurdzy, medycyna to nie tylko nauka, ale i w pewnym sensie sztuka. Jakkolwiek oczywiście chirurdzy zawsze perfekcyjnie znają najdrobniejsze nawet szczegóły anatomii, to trzeba pamiętać, że żaden zabieg nigdy nie jest zupełnie standardowy. Każdy pacjent i pacjenta mają pewne cechy szczególne, na które zwraca się uwagę i przy planowaniu zabiegu, i bezpośrednio w czasie jego wykonywania. Z tego też powodu, mimo że istnieją odpowiednie procedury techniczne, nie można w żaden sposób powiedzieć z góry, jak powinien wyglądać zabieg na przykład liposukcji u konkretnej osoby. Szczegóły wymagają odpowiedniego przygotowania. Nawet małoinwazyjna chirurgia estetyczna zawsze niesie ze sobą pewne ograniczone ryzyko. I znów – doskonale wyposażona klinika potrafi je zminimalizować, ale konkretne decyzje podejmowane przez chirurga też mają olbrzymie znaczenie. Doświadczenie zdobyte przy operowaniu pacjentów w różnym stanie pozwala dobrać odpowiednią ścieżkę postępowania, a tym samym przeprowadzić zabieg, który będzie jak najmniejszym obciążeniem dla organizmu, a przyniesie spektakularne efekty.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena