Zaparcia, czyli trudności z wypróżnianiem, mogą przytrafić się każdemu. Jeśli zdarzają się sporadycznie i nie towarzyszą im dodatkowe dolegliwości, można przypuszczać, że nie są symptomem żadnych poważnych chorób, a jedynie wynikiem niewłaściwych nawyków żywieniowych.

Data dodania: 2021-08-05

Wyświetleń: 492

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Szybki sposób na zaparcia

Nie oznacza to jednak, że zaparcia można bagatelizować. Wręcz przeciwnie. Trudności z wypróżnianiem powstają bowiem na skutek zalegania mas kałowych w jelitach, co może w konsekwencji przyczyniać się do rozwoju różnego rodzaju schorzeń.

Poza tym trudności z wypróżnianiem powodują duży dyskomfort. Dlatego też w przypadku ich wystąpienia warto skorzystać z dostępnych w aptekach leków przeczyszczających, jakim jest np. lek Xenna Extra Comfort. Dowiedzmy się czegoś więcej na ten temat.

Czym jest Xenna Extra Comfort i w jaki sposób działa?

Xenna Extra Comfort to lek o działaniu przeczyszczającym, który działa na zaparcia o charakterze doraźnym. Jest dostępny w formie łatwych do przełknięcia powlekanych tabletek (Xenna tabletki). Zawarta w nich substancja czynna pochodzenia naturalnego sprawia,. Jest uwalniana dokładnie tam, gdzie występuje problem zaparć, a więc w jelitach.

Działanie produktu polega głównie na stymulacji perystaltyki jelit, a także wpływie na poziom wody oraz elektrolitów. Pozwala to na usprawnianie procesu przesuwania treści pokarmowych w jelitach, a także, dzięki zgromadzeniu wody w świetle jelita grubego.

Dzięki tym właściwościom Xenna Extra wpływa na sam proces wypróżnienia,. Xenna Extra zaczyna działać po upływie ok. 8 – 10 godzin, więc gdy weźmiemy tabletkę wieczorem, pierwszy efekt dostrzeżemy na drugi dzień.

Nie zapominaj o profilaktyce

W myśl złotej zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć” warto zadbać o odpowiednią profilaktykę, ograniczając w ten sposób ryzyko pojawienia się zaparć. Jej najistotniejszym elementem bez wątpienia jest zdrowa dieta. Miejsce tłustych, ciężkostrawnych potraw i żywności przetworzonej w codziennym jadłospisie powinny zająć duże ilości warzyw i owoców oraz pełnowartościowych produktów zbożowych, będących doskonałym źródłem błonnika – składnika odżywczego usprawniającego pracę jelit.

Zbilansowaną i zdrową dietę powinna uzupełniać aktywność fizyczna. Ruch w naturalny sposób przyspiesza metabolizm i w pozytywny sposób wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Zakres aktywności powinien być dostosowany do wieku, stanu zdrowia i ogólnej kondycji.

Dopełnieniem działań profilaktycznych mających na celu ograniczenie ryzyka powstawania zaparć powinno być odpowiednie nawadnianie organizmu. Utrzymywanie właściwej równowagi wodnej organizmu wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego i ułatwia wypróżnianie, przeciwdziałając twardnieniu i zaleganiu kału w końcowym odcinku jelita grubego.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena