Liposukcja, czyli zabieg odsysania tłuszczu, pozwala w bardzo krótkim czasie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Trzeba jednak wiedzieć, że zabieg ten, choć zalicza się do relatywnie mało inwazyjnych, niesie ze sobą określone ryzyko i decyzja o poddaniu się liposukcji będzie miała pewne konsekwencje.

Data dodania: 2022-02-08

Wyświetleń: 358

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Liposukcja – wymarzona sylwetka w 3 godziny

Liposukcja: dla kogo jest ten zabieg?

Na samym początku warto sobie uzmysłowić, że liposukcja, choć oczywiście przyniesie efekt u każdego, ponieważ mechaniczne usunięcie tkanki tłuszczowej zawsze będzie modelowało sylwetkę, nie jest zabiegiem, który można – lub choćby warto – przeprowadzić u każdego pacjenta. O ile z punktu widzenia chirurga liposukcja zawsze wygląda mniej więcej tak samo, to zaleca się pacjentom, aby przed poddaniem się takiemu zabiegowi, przynajmniej częściowo zadbali o swoją sylwetkę klasycznymi metodami, czyli zmieniając tryb życia i dietę. Liposukcja nie jest prostym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów, a jedynie jednym z narzędzi, które w tej walce można wykorzystać.

Z jednej strony, im więcej tkanki tłuszczowej ma pacjent, tym bardziej widowiskowe efekty można uzyskać dzięki liposukcji, jednak u pacjentów bardzo otyłych zwykle zachęca się ich przynajmniej do częściowej redukcji masy ciała. Usunięcie większej masy tłuszczowej wbrew pozorom też stanowi swego rodzaju obciążenie dla organizmu, ponieważ tkanka tłuszczowa jest organem, jak każdy inny i jej drastyczne usunięcie nie zawsze jest wskazane.

Liposukcja może natomiast przynieść świetne efekty u osób o umiarkowanej lub dużej, ale już zredukowanej nadwadze. Jeśli tkanki tłuszczowej jest tak dużo, że nie ma szans na jej regulację klasycznymi metodami albo pacjent ma wyraźne predyspozycje do dyslokacji tkanki tłuszczowej tylko w określonych regionach ciała, wówczas odsysanie tłuszczu jest godne rozważenia.

Odsysanie tłuszczu? Tak, ale tylko na najwyższym poziomie

Sam zabieg liposukcji zaliczany jest do mało inwazyjnych, natomiast oczywiście to nie oznacza, że nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Dlatego tak ważne jest, żeby pacjenci, którzy rozważają taką opcję, skonsultowali się z dobrymi lekarzami. Powinien tu wypowiedzieć się lekarza rodzinny, który zna pacjenta i jego historię chorób i mógłby znaleźć ewentualne przeciwwskazania albo zasugerować metody alternatywne. Konsultować oczywiście trzeba się będzie także z chirurgiem, który będzie przygotowywał indywidualny plan dla pacjenta. I oba te etapy są ważne, ponieważ sama liposukcja musi być przeprowadzona perfekcyjnie, a i później pacjent często będzie zobowiązany do wprowadzenia odpowiednich zmian w swoim stylu życia i tu warto się konsultować z lekarzem, szczególnie jeśli mowa o pacjentach, którzy leczą się na przykład na jakieś choroby przewlekłe.

W klinikach, które nastawione są tylko na zarabianie, liposukcja będzie przedstawiana jako sposób na odzyskania świetnej sylwetki. I na pewno pozwala to osiągnąć, ale najlepsi chirurdzy na https://liposukcja.com.pl/ udzielają pełnej informacji i zawsze upewniają się, że to zabieg optymalny w przypadku każdego pacjenta. Tu nie może być mowy o automatyzmie w kierowaniu na zabieg.

Zabieg liposukcji i jego konsekwencje

Sam zabieg nie jest czasochłonny – można go przeprowadzić nawet w mniej niż 3 godziny. Pacjent dość szybko może wrócić do podstawowej aktywności, przy czym należy pamiętać, że odsysanie tłuszczu jest zabiegiem mechanicznym i prowadzi do pewnych drobnych uszkodzeń (poza oczywiście usunięciem sporej ilości tkanki tłuszczowej), które organizm przez jakiś czas będzie naprawiał. Potrzeba też będzie czasu na powrót organizmu do równowagi – tkanka tłuszczowa wymaga odżywiania, sama też wydziela pewne hormony i jej usunięcie wprowadza skokowo nowy poziom metabolizmu, do którego trzeba się będzie przyzwyczaić. Ten proces może trwać kilka tygodni, po których pacjent powinien już opanować również swój nowy styl życia. To ważne, żeby pamiętać, że liposukcja nie jest zabiegiem, który dawałby gwarancję, że nadwaga nie wróci – to będzie zależało tylko od tego, jak pacjent będzie dbał o siebie w dalszej perspektywie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena