Walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej może być bardzo trudna. Aby uzyskać lepsze efekty, można posiłkować się zabiegami prowadzonymi w gabinetach chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Wśród nich dużym powodzeniem cieszy się liposukcja. Kiedy warto ją wybrać?

Data dodania: 2021-05-14

Wyświetleń: 578

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Liposukcja. Kiedy warto? Co wybrać zamiast niej?

Czym jest liposukcja?

Zabieg jak liposukcja polega na usuwaniu tkanki tłuszczowej poprzez jej zasysanie. To zabieg chirurgii plastycznej, który cechuje się wysokim poziomem inwazyjności, jednak jest także bardzo skuteczny w modelowaniu sylwetki.

Liposukcja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym albo ogólnym. Lekarz wykorzystuje podczas zabiegu specjalne urządzenie zasysające tkankę tłuszczową wyposażone w ssak, który umieszczany jest pod skórą. Następnie urządzenie zasysa tkankę tłuszczową.

Po zabiegu liposukcji ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich. Konieczne jest między innymi stosowanie odpowiedniego ubrania uciskowego, które przyspiesza regenerację tkanek. Należy też unikać wzmożonego wysiłku fizycznego.

Odsysanie tłuszczu może być prowadzone w różnych obszarach ciała, między innymi:

  • uda
  • kolana
  • łydki
  • kostki
  • pośladki
  • brzuch
  • ręce
  • plecy
  • podbródek

Profesjonalna liposukcja Gdynia – https://laserline.pl/lipoliza/ z dostępnymi ofertami w gabinetach chirurgii plastycznej można zapoznać się w internecie.

Kiedy warto zdecydować się na liposukcję?

Zabieg jak liposukcja jest dedykowany dla osób, które chciałyby szybko i skutecznie wymodelować swoją sylwetkę. Pozwala on na poprawę jej wyglądu wtedy, gdy dieta oraz ruch nie zapewniają optymalnych efektów. W rezultacie możliwe jest odchudzenie ciała i nadanie mu atrakcyjnego wyglądu.

Warto wskazać, że liposukcja ma także określone przeciwwskazania. Nie jest ona wskazana między innymi u osób z zaburzeniami krzepliwości krwi, niewydolnością wątroby i nerek, zaburzeniami pracy serca, cukrzycą, stanami zapalnymi i nowotworami.

Co zamiast liposukcji tkanki tłuszczowej?

Liposukcja jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego wiele osób, które chciałyby poprawić wygląd sylwetki, ale boi się skorzystać z procedury, poszukuje alternatywy.

Gabinety medycyny estetycznej oferują pełną gamę zabiegów, które skoncentrowane są na poprawie wyglądu ciała. Wśród dostępnych procedur warto wskazać między innymi na poniższe:

1. Lipoliza iniekcyjna

To zabieg polegający na wstrzykiwaniu w problematyczne obszary substancji sprzyjających rozpuszczaniu tkanki tłuszczowej. Efekty widoczne są po kilku miesiącach, gdy dochodzi do lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych.

2. Endermologia

To rodzaj masażu podciśnieniowego odbywającego się z użyciem specjalistycznego urządzenia. Endermologia pozwala na poprawę wyglądu skóry ciała, a także twarzy. Intensywny masaż powoduje rozpad tkanki tłuszczowej i zmniejszenie niedoskonałości, między innymi cellulitu i wiotkości skóry.

3. Zabiegi z falami radiowymi i ultradźwiękami

Fale radiowe i ultradźwięki pomagają w poprawie wyglądu skóry poprzez zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. To nieinwazyjne i bezpieczne zabiegi, które pomagają także w poprawie jędrności skóry.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena