Jakie produkty można spożywać po wybielaniu? Sprawdźcie!

Data dodania: 2017-07-10

Wyświetleń: 886

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybielanie zębów stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Dzięki profesjonalnym preparatom i urządzeniom stomatologicznym można zafundować sobie śnieżnobiały uśmiech w niespełna godzinę.

Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że aby tę biel utrzymać, trzeba przez pewien czas rygorystycznie stosować się do pewnych zasad, które wcale nie są trudne do zapamiętania. Ale trzeba je znać i stosować.

Gdzie najlepiej wybielać zęby?
Domowych sposób na wybielanie jest wiele, ale najszybsze i najlepsze efekty da wizyta u stomatologa, który profesjonalnie dobierze rodzaj wybielania do naszych zębów.

Biała dieta - co to jest?

Jeśli wybielałeś zęby, bądź zastanawiasz się nad zabiegiem, „biała dieta” to słowo klucz, które powinieneś zapamiętać. Niezależnie od rodzaju zabiegu wybielającego, zaleca się spożywanie wody niegazowanej oraz produktów spożywczych, które nie zawierają barwników. Najlepsze efekty wybielenia otrzymuje się, jeśli dieta trwa około dwóch tygodni. Czasami możemy spotkać się z opinią, że wystarczą 3-4 dni takiej diety, jednak należy pamiętać, że zęby każdego człowieka są inne i inaczej reagują na wybielanie, dlatego dla własnej satysfakcji z zabiegu, lepiej zastosować się do wymogów “białej diety” tydzień dłużej, a później podziwiać swój piękny, biały uśmiech przez kolejnych kilka lat.

Co można jeść po wybielaniu zębów?

Nie ta “biała dieta” straszna jak ją malują. Samo słowo „dieta” działa na wielu odstraszająco, jednak w rzeczywistości można jeść wiele produktów:

- wszelki nabiał jak masło, jogurty naturalne, mleko, sery białe (kozi, krowi)

- białe mięso, czyli indyk i kurczak, oraz ryby i owoce morza

- owoce i warzywa, które nie zawierają barwników, czyli banany, cebula, biała kapusta, ogórek (pozbawiony skóry)

Kawa po wybielaniu zębów

Dla osób uzależnionych od kawy, “biała dieta” brzmi przerażająco. Idąc do stomatologa, często takie osoby pytają, czy istnieje jakaś metoda wybielania, przy której nie trzeba rezygnować z kofeinowego trunku. Stomatologowie, oczywiście zaprzeczają, ale drodzy Czytelnicy - prawda jest taka, że nie musicie rezygnować z kawy! Jest prosty sposób, na obejście tego zakazu bez konsekwencji. Mianowicie, pijcie kawę przez słomkę :)

Licencja: Creative Commons
1 Ocena