Zastanawiasz  się, jak wprowadzić kogoś w stan hipnozy,  jak wywołać trans i  mieć nad nim kontrole?  Dzięki temu artykułowi, dowiesz się jak  to zrobić.

Data dodania: 2013-06-03

Wyświetleń: 1366

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dzisiejszym artykule, opiszę przebieg seansu hipnotycznego. Będę pisał w pierwszej osobie, co ułatwi Ci opanowanie tego materiału. Pamiętaj jednak - wprowadzenie kogoś w trans to tylko pierwszy krok w długiej drodze, by stać się dobrym hipnotyzerem.
Na początku pamiętaj o pewności siebie, jednak Twoją główną bronią jest cierpliwość
.

A więc przejdźmy do techniki - Gotowy? Zaczynamy! 

Seans zaczniesz oczywiście od rozmowy wstępnej...

"Witaj. Cieszę się, że zdecydowałeś się na seans hipnotyczny. Zanim przejdziemy do sedna, chciałbym dowiedzieć się czy brałeś kiedyś udział w hipnoterapii? Jeśli tak, to opowiedz mi proszę jak najdokładniej jego przebieg - na razie uznajmy jednak, że nie. 


Powinienem Cię poinformować, że nie wszystko zapamiętasz. Zapadniesz w trans, ale będziesz mnie słyszał i mógł ze mną rozmawiać. Nie musisz się martwić, że zdradzisz mi jakieś tajemnice (nie będę o nie pytał), martwić się o skutki uboczne, ani że się nie obudzisz, bo obudzisz się na pewno. Jeśli chcesz, możesz na seans przyjść z osobą towarzyszącą lub możemy nagrać Twój seans i będziesz mógł go potem wziąć do domu i obejrzeć - zawsze dawaj pacjentowi taką możliwość. Ostatnio miałem polecić jednego hipnotyzera, lecz przez to, że wykluczał osoby towarzyszące, a co do nagrania nie był pewien został więc zdyskwalifikowany. Po wprowadzeniu w hipnozę będę dawał Ci tylko takie sugestie, które za chwilę omówimy. Pamiętaj, że nie będzie to walka naszych sił woli, a raczej współpraca. 

Seans podzielimy na kilka etapów:


Pierwszy - wprowadzenia, który właśnie przeszliśmy. 


W następnej drugiej fazie będę Cię prosił, abyś skupił się na moich słowach, cały czas się na nich koncentrował.


W trzeciej fazie powinieneś pozwolić sobie po prostu się odprężyć, rozluźnić, dać się ponieść. 


W czwartej fazie będę podawał uzgodnione z Tobą wcześniej sugestie, które samodzielnie zostaną przekształcone na wyobrażenie.


W kolejnej fazie - piątej, pogłębię i wzmocnię wcześniejsze sugestie.


W szóstej, zakończymy hipnozę i wyprowadzę Cię z transu.

Teraz usiądź wygodnie lub połóż się, przez chwile rozluźnij się i odpręż (po kilku minutach kontynuuj).

Teraz skup się na swojej dłoni.  Za chwile palec wskazujący zacznie się unosić, za chwile palec wskazujący Twojej lewej ręki zacznie się unosić (gdy zauważysz ruch palca, wzmocnij sugestie). Widzisz? Palec już się porusza, właśnie zaczyna się hipnoza. Twój palec z każdą chwilą będzie poruszał się coraz bardziej, a Ty będziesz czuł się coraz bardziej odprężony (jeśli palec się nie rusza powiedz pacjentowi, by liczył od dwudziestu w dół. Przy liczbach nieparzystych palec będzie się poruszał, każdy ruch wzmacniaj sugestią).

 Hipnoza działa, a Ty jesteś rozluźniony, z każdą chwilą rozluźniasz się coraz bardziej, z każdą chwilą rozluźniasz się coraz bardziej, jesteś coraz bardziej rozluźniony i ociężały. Z każdą chwilą zapadasz coraz głębiej w przyjemne uczucie relaksu. Jesteś spokojny, rozluźniony, nic Ci nie przeszkadza.

Czujesz się coraz bardziej senny, nic Ci nie przeszkadza, zapadasz w to przyjemne uczucie relaksu i rozluźnienia. Twoje oczy stają się ciężkie, coraz cięższe, czujesz jak się zamykają. Poddaj się temu, zamknij oczy! - (ma to brzmieć jak rozkaz, ale nie agresywnie).

 Jesteś w transie, śpisz, a w tym stanie otwiera się brama na Twojej podświadomości. Wszystko co powiem wpływa głęboko do Twojej podświadomości, chcesz i musisz wykonać wszystko, co Ci powiem.

Jesteś spokojny i bezpieczny. Z każdym oddechem zapadasz się coraz głębiej w trans. Każdy oddech sprawia, że coraz głębiej zapadasz się w trans. Słyszysz mnie i możesz do mnie mówić. Jesteś w transie, chcesz i musisz zrobić wszystko to, co do Ciebie powiem.

 Przed Twoimi oczami pojawia się obraz, widzisz morze. Z każdą chwilą coraz wyraźniej widzisz morze. Dostrzegasz plaże, morze, coraz więcej szczegółów, widzisz fale. Opowiedz co widzisz (to samo zrób z innymi zmysłami: szum fal, dotyk piasku, zapach powietrza - rozwiń tą wizje bardziej, niech pacjent się przespaceruje, wyjdzie z plaży, polata).

 Gdy się obudzisz, będziesz wesoły i pełen energii. Będziesz miał dobry humor i będziesz miał wiele energii - powtórz to kilka razy.


Gdy policzę do 10 obudzisz się rześki i pełen energii. Będziesz wszystko pamiętać, będziesz pełen energii i będziesz miał dobry humor.

1...............

2...............

3 wychodzisz z transu

4...............

5 powoli wybudzasz się

6 Twoje ciało staje się lekkie, ociężałość i zmęczenie ustępuje

7...............

8 wybudzasz się

9...............

10 otwórz oczy!"

Stosując się do tego pamiętaj, by po każdej sugestii robić pauzę. Daj czas na jej  przyswojenie, nie śpiesz się! Jeśli chcesz ułatwić pacjentowi wejście w trans, przy  kolejnej sesji,  zasugeruj  to w trakcie transu.

Technika ta, jest bardzo skuteczna, więc z pełną świadomością Ci ją polecam.

Licencja: Creative Commons