Chcesz skutecznie i szybko wprowadzić kogoś w trans hipnotyczny? Te dwie techniki pomogą Ci to zrobić.

Data dodania: 2013-07-15

Wyświetleń: 4541

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oto dwie bardzo proste, a zarazem wyjątkowo skuteczne techniki wprowadzenia w trans hipnotyczny za pierwszym razem.

Po rozmowie wstępnej możesz przejść do techniki.


Pacjent siedzi bądź leży w wygodnej pozycji. Delikatnie wyżej niż na wysokości oczu np. na ścianie, suficie, umieść monetę lub namaluj kropkę jej wielkości i każ mu na niej się skupić. Poproś, by wpatrywał się w ten punkt możliwie bez mrugania. Kilka razy powtórz, że powieki stają się ciężkie i nie może ich utrzymać. Po chwili powieki zaczną drgać, wzmocnij teraz sugestie mówiąc, że hipnoza już się zaczyna. Gdy będzie mrugać już częściej (2-3 minuty) powiedz: 

„Czujesz, że ledwo możesz utrzymać powieki, są bardzo ciężkie i robią się coraz cięższe, z każdą chwilą coraz trudniej utrzymać Ci powieki. Twoje oczy zaraz się zamkną. Powieki są tak ciężkie, że nie możesz ich utrzymać, Twoje oczy się zamykają. Twoje oczy są zamknięte. W tym cudownym stanie czujesz się bardzo przyjemnie, miłe odprężenie przepływa całe Twoje ciało, czujesz się spokojnie i przyjemnie, czujesz, że rozluźniasz się coraz bardziej i bardziej. To uczucie Cię pochłania. Wszystko, co przeszkadzało, traci znaczenie. Cudownie jest być tak rozluźnionym i spokojnym. Słyszysz tylko mój głos, każde słowo wnika głęboko w Twoją podświadomość i zapada tam na stałe. Będziesz się do tego ściśle stosował. Będziesz się do tego ściśle stosował, będziesz robił dokładnie to, co Ci powiem.”

Pamiętaj, że to trwa około 15 minut, więc rób pauzy przy sugestiach. Niech pacjent je sobie przyswoi.

 

Druga metoda jest także bardzo prosta w wykonaniu.
 
Gdy przeprowadziłeś rozmowę wstępną i masz zamiar przejść do wprowadzenia, daj pacjentowi książkę lub gazetę do ręki i poproś go, by ją czytał. Niech poświęci 3-4 sekundy na każde kolejne słowo. Przymus tak powolnego czytania szybko zmęczy umysł. Już po pięciu, może dziesięciu minutach, będziesz mógł zacząć wprowadzać swojego pacjenta w trans.

Po kilku minutach zobaczysz znużenie pacjenta, zacznij podawać sugestie. Pacjent ma cały czas jeszcze czytać.


Hipnoza już zaczyna działać. Jesteś spokojny i rozluźniony. Rozluźniasz się i uspokajasz. Przyjemne uczucie relaksu i spokoju pochłania Cię. Jesteś coraz bardziej rozluźniony, czujesz, jak Twoje ciało zapada się w fotel. Jesteś coraz cięższy i cięższy, nie możesz się temu oprzeć, czujesz, jak przyjemnie zapadasz się w fotel. Stajesz się coraz cięższy i cięższy. Z każdą chwilą Twoje powieki są coraz bardziej zmęczone. Powieki są ciężkie i zamykają się. Zamknij je, gdy zaczną Cię szczypać. Gdy zamkniesz oczy, zapadniesz się w trans. Jesteś spokojny i rozluźniony, a oczy coraz cięższe. Jesteś senny. Bardzo senny. Oczy się zamykają - (Jeśli się nie zamykają, powiedz po prostu – „zamknij oczy”) - jesteś w transie. Zapadasz się coraz głębiej w trans. W tym przyjemnym stanie Twoja podświadomość otwiera się na wszystkie sugestie. Chcesz i musisz wykonać wszystko, co Ci powiem. Były to przykłady, dzięki którym samodzielnie możesz stworzyć swoje własne indukcje hipnotyczne.

Zatem powodzenia.

Jeżeli masz na ten temat jakieś pytania lub wątpliwości - pisz.

Licencja: Creative Commons