Coraz bliżej wielki święto wszystkich kibiców piłki nożnej. Wyczekiwany od 4 lat mundial odbędzie się już za kilka tygodni, a w kuluarach już trwają gorące dyskusje na temat tego, która drużyna będzie kolejnymi Mistrzami Świata i jak będą wyglądać poszczególne rozgrywki w grupach. 

Data dodania: 2018-05-22

Wyświetleń: 804

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy Polska ma szansę na zwycięstwo na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej?

Sprawdźmy, co mówią znawcy piłki nożnej i bukmacherzy na temat typów.

Klasyfikacja FIFA dużo nam powie

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że bukmacherzy i znawcy piłki nożnej w swoich typowaniach kierują się przede wszystkim właśnie rankingiem federacji FIFA. Pierwsze 10 drużyn, które uzyskały w nim najwięcej punktów są najczęściej wymieniane jako faworyci nadchodzących mistrzostw.

Niemcy na czele

Nie dziwi zatem nikogo fakt, że to właśnie reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów jest brana pod uwagę najczęściej jako faworyci do tytułu Mistrzów Świata. Mają znaczną przewagę nad innymi drużynami już w samym rankingu FIFA, a znawcy piłki nożnej wskazują, że ich skład można przyrównać do tego pamiętnego z lat siedemdziesiątych - kiedy to Niemcy byli praktycznie nie do zatrzymania. Większość bukmacherów i komentujących twierdzi, że Niemcy w tym roku bez wątpienia zdobędą tytuł, jednak wśród kibiców piłki możemy zaobserwować również inne typy.

Walka pomiędzy Europą i Ameryką Południową

Nieco mniejszą popularności wśród typujących, ale nadal chętnie obstawianymi są drużyny europejskie i reprezentanci Ameryki Południowej. Wśród nich znajdują się piłkarze z Francji, Hiszpanii, Argentyny i Brazylii, a także - obecni Mistrzowie Europy z 2016 roku - Portugalczycy. Portugalia swoim doskonałym występem 2 lata temu zjednała sobie grono stałych kibiców, którzy twierdzą, że forma drużyny ciągle jest znakomita i w tym roku udowodnią to zdobywając tytuł Mistrzów Świata.

Na drugim biegunie znajdują się natomiast ci, którzy twierdzą, że tytuł zdobędą nasi rodacy. I nie jest to żadna fantasmagoria oddanych fanów. Wręcz przeciwnie. Wysiłki naszych piłkarzy docenili dziennikarze z samej Argentyny.

Polska faworytem MŚ 2018?

Argentyńczycy opisują polską drużynę jako jedną z najlepszych 10 drużyn na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Podejrzewamy, że oni również w swoim osądzie kierowali się bardzo sezonem dla Polaków i wysokim miejscem (w pierwszej 10) rankingu FIFA. Dziennikarze na łamach sportowego magazynu wskazują, że Polacy charakteryzują się bardzo dobrą ofensywą, i że mamy w swojej drużynie kilku bardzo dobrych i groźnych zawodników - takich, jak np. Robert Lewandowski. Uwadze Argentyńczyków nie umknął również fakt, że polscy piłkarze mają wysoką średnią wzrostu, a w związku z tym daje im to przewagę w grze w powietrzu.

W grupie H - do której należy Polska - znajdziemy również Japonię, Senegal i Kolumbię. Znawcy piłki twierdzą, że poziom drużyn jest dość wyrównany i Polacy - jako jedyna drużyna europejska - nie powinna tracić czujności. Specjaliści prognozują, że jeśli zawodnicy Polscy dobrze się przygotują, to będą mieli szansę na wyjście z grupy. Wskazują oni również, że prawdopodobnie przygoda z Mistrzostwami skończy się dla Polaków na 1/8 finałów.

Należy pamiętać iż nawet gra u legalnych bukmacherów ( oferty-bukmacherskie.pl - lista ) może uzależniać. Gra w nielegalnych firmach jest niedozwolona i grozi konsekwencjami prawnymi. Więcej dowiesz się pod adresem: https://bukmacher-legalny.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena