Piłka nożna jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Zarówno na stadionach, jak i przed telewizorami gromadzi ogromną ilość kibiców. 

 

Data dodania: 2020-11-07

Wyświetleń: 534

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

FELIETON

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zacząć obstawiać piłkę nożną?

Mecze można podzielić na te reprezentacyjne oraz klubowe. O ile te pierwsze to kilkanaście spotkań w roku kalendarzowym, tak te drugie rozgrywane są praktycznie co tydzień. Możemy obstawiać najlepsze ligi w Europie, jak i mecze ligi panamskiej czy etiopskiej. Bukmacherzy od zawsze najwięcej opcji zakładowych udostępniają właśnie na tę dyscyplinę.Czy warto obstawiać na faworytów po małych kursach poniżej 1.20? Zdecydowanie nie. Wystarczy spojrzeć ile mamy obecnie niespodzianek i jak bardzo drużyny teoretycznie lepsze potrafią się męczyć. Kursy zwykle są zaniżone i sugerują wysokie zwycięstwo danej drużyny. Często jednak to tylko prognoza.

Co zrobić, gdy jednak wierzymy w wysoką wygraną faworyta? Szukać zdecydowanie wyższych kursów. Szczególnie warto zwrócić uwagę na handicap azjatycki lub europejski. Kurs, że drużyna A wygra dwoma lub trzema bramkami, jest już zdecydowanie bardziej atrakcyjny.

Przy bardzo wysokich stawkach lepiej skupiać się na pojedynczych zdarzeniach niż na kuponach akumulowanych (złożonych z wielu zdarzeń). Warto pamiętać, że im więcej spotkań na kuponie, tym mniejsze prawdopodobieństwo wygranej. Lepiej wybrać kilka meczów i dokładnie je przeanalizować, a potem wybrać ten jeden, na który postawimy nasze pieniądze.

Czy granie długiej „taśmy” jest efektywne? Jeżeli myślimy wyłącznie o rozrywce i nie chcemy przeznaczać na hazard wielkich pieniędzy to jak najbardziej. Wiele osób co weekend obstawia kupony złożone z kilkudziesięciu spotkań, gdzie za 5 złotych można wygrać nawet kilkaset tysięcy. Szanse na trafienie takiego kuponu oczywiście wynoszą tyle ile wygrana na loterii.

Bardzo atrakcyjnymi opcjami są zakłady na linie bramkowe w meczu. Najpopularniejsza to powyżej lub poniżej 2.5 bramek. Gdy myślimy, że w meczu padną maksymalnie dwie bramki to gramy under, a gdy więcej to over. Statystyki wiele mówią o stylu gry danych drużyn, historii ich pojedynków i innych ważnych aspektach. Zwykle jest to kurs ok. 1.80 i zdecydowanie kusi wielu typerów.

Ogromną wskazówką na początek jest właśnie to aby zainteresować się również pobocznymi opcjami na każde zdarzenie. Wiele osób zapomina, że istnieją inne zakłady niż zwycięstwo, remis czy porażka danej drużyny. Nie zapominajmy, że bukmacherzy udostępniają kursy na handipacy, linie bramkowe, ilość rzutów rożnych w meczu czy to, kto otrzyma żółtą kartkę lub strzeli bramkę.

Początkujący powinni zacząć od obstawiania na papierze, pisząc typy na kartce i sprawdzając, co najlepiej udaje nam się prognozować. Gdy już znajdziemy odpowiednią dla siebie sekcję, to można pójść krok dalej i obstawić prawdziwy kupon.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena