Już w najbliższą sobotę o godzinie 19 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku rozegrany zostanie finałowy turniej Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Kibice już o godz. 12 będą mogli obserwować trening żużlowców, a na godzinę 17 zaplanowano dla nich pokazy strong-man.

Data dodania: 2010-07-16

Wyświetleń: 1465

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Po raz pierwszy w historii walka o trofeum przyjmie formułę znaną z Grand Prix. Impreza będzie miała świetną obsadę, nie zabraknie ubiegłorocznych medalistów i zawodników Lotosu Wybrzeża Gdańsk. W turnieju udział weźmie czternastu żużlowców, którzy pojada także w kolejnych turniejach w Daugavpils i Pardubicach. Oprócz nich w każdym turnieju pojedzie dwóch żużlowców z "dzikimi kartami". Na turnieju nie zabraknie medalistów ubiegłorocznego wyścigu rozgrywanego w Chorwacji – zwycięzcy Australijczyka Darcyego Warda, Chorwata Juricy Pavlica i Duńczyka Patricka Hougaardema. Z pewnością będą oni jednym z faworytów Indywidualnych Mistrzostw świata Juniorów.

Pierwszy finał IMŚJ rozegrano w 1977 roku. Polacy pierwszy medal zdobyli w 1987 roku w Zielonej Górze, a dokonał tego Piotr Świst, którego wyprzedził wówczas tylko Gary Havelock. Na kolejne sukcesy Polacy musieli czekać do schyłku lat 90. Potem złote medale zdobywali: Piotr Protasiewicz, Robert Dados Dawid Kujawa, Jarosław Hampel, Robert Miśkowiak, Krzysztof Kasprzak i Karol Ząbik. IMŚJ to przepustka to wielkiej kariery, wśród triumfatorów jest wiele późniejszych gwiazd żużla. Także podczas sobotniego turnieju w Gdańsku, młodzi żużlowcy będą mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności.

Jak informuje klub Lotos Wybrzeże, bilety można nabywać w siedzibie klubu codziennie w godzinach 9-15, ich ceny to 25 zł i 35 zł. Zakończono już sprzedaż internetową biletów.

Lista startowa finału IMŚJ w Gdańsku:

1. Artiom Łaguta (Rosja)
2. Kevin Woelbert (Niemcy)
3. Jurica Pavlić (Chorwacja)
4. Artur Mroczka (Polska) (dzika karta)
5. Dennis Anderson (Szwecja)
6. Frank Facher (Niemcy)
7. Damian Sperz (Polska) (dzika karta)
8. Wadim Tarasenko (Rosja)
9. Martin Vaculik (Słowacja)
10. Maksim Bogdanows (Łotwa)
11. Rene Bach (Dania)
12. Patryk Dudek (Polska)
13. Matej Kus (Czechy)
14. Maciej Janowski (Polska)
15. Darcy Ward (Australia)
16. Patrick Hougaard (Dania)
R1. Marcel Szymko (Polska)
R2. Szymon Woźniak (Polska)

Licencja: Creative Commons
0 Ocena