Rodzice odgrywają ważną rolę w życiu każdego człowieka – trudno nawet znaleźć właściwe słowa, które wyrażą wdzięczność za trud włożony w wychowanie, opiekę oraz wsparcie. Jedna z najlepszych okazji do wyrażenia swojej miłości zdarza się na weselu, podczas tradycyjnych podziękowań dla rodziców.

Data dodania: 2012-12-18

Wyświetleń: 2538

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Osoba odpowiedzialna za oprawę muzyczną w pewnym momencie gra utwór, który wcześniej wybrała Para Młoda. Tutaj każdemu z pewnością na myśl przychodzi piosenka „Cudownych rodziców mam” w wykonaniu Urszuli Sipińskiej. To chyba najczęściej grane podziękowanie w tym momencie, dlatego jeśli chcemy choć trochę być oryginalni, warto pomyśleć nad innym przebojem. Przedstawiamy kilka propozycji, wśród nich także piosenki anglojęzyczne - jednak jeśli Para Młoda chce podziękować wyłącznie w języku polskim, na koniec przedstawiamy alternatywne podziękowania.

Dla Mamy
Anna German - „Dziękuję Mamo”

Anna German była niesamowicie utalentowaną artystką, o czym świadczy fakt, że śpiewała w 7 językach! W dzisiejszych czasach, gdy wielu muzyków nie potrafi dobrze zaśpiewać nawet w jednym, artystka zasługuje na szczególne uznanie. Niestety, los nie oszczędzał Anny German – jej ojciec zastał rozstrzelany, gdy Anna miała 2 lata, a sama piosenkarka zmarła w wyniku choroby nowotworowej w wieku 46 lat. Jedynie jej matka - Irma German, która pochodziła z rodziny holenderskich menonitów, dożyła sędziwego wieku 98 lat. Utwór „Dziękuję Mamo” to piękna ballada, która pokazuje, jak wielką skalę talentu posiadała Anna German.

Dla Taty
Marilyn Monroe - „My Heart Belongs To Daddy”

Nieco swobodniejszy numer, który świetnie nadaje się do wyrażenia podziękowań dla Taty. Tytuł oznacza oczywiście „Moje serce należy do Tatusia”. Utwór napisany został jednak nie przez legendarną Marylin, ale Cole Portera, do musicalu „Leave it to me!”. Wykonanie Marylin jest rewelacyjne, ale utwór „My Heart Belongs To Daddy” śpiewały także inne gwiazdy, m. in. Ella Fitzgerald i Violetta Villas.

Dla Mamy i Taty
Preludium - „To dzięki Wam”

W 2000 roku Rafał Łuniewski wraz z rodzeństwem (Kasią i Andrzejem) założył grupę muzyczną Preludium. Zespół swoje produkcje opiera na gatunku dance, ale potrafi także nagrywać nieco spokojniejsze utwory. Do takich należy piosenka „To dzięki Wam”. A wers refrenu „Za twój uśmiech mamo, za twe dłonie tato” nie zostawia wątpliwości, do kogo jest skierowany.

Cliver - „Podziękowania dla rodziców”

Zespól Cliver założono w 2002 roku - głównym pomysłodawcą projektu był Cezary Hajdacki, twórca muzyki i tekstów piosenek. Dzięki castingowi zorganizowanemu przez zespół WEEKEND w 2006 roku, Cliver zaistniał na rynku muzycznym. Największe hity zespołu to „Zaufaj mi (Kanikuły po polsku)”, „Chodź kochanie (reaktywacja)” i „Podziękowania dla rodziców”, które często można usłyszeć na przyjęciach weselnych.

Alternatywne propozycje:

List do T. - Patrycja Markowska
Nie ma jak u mamy - Wojciech Młynarski
Radość najpiękniejszych lat - Anna Jantar
Miłość to taki dar - Beata Kozidrak
Kochani moi rodzice - Bernadeta Kowalska
Miłość rodzicielska - Jacek Kierok
Walc dla rodziców - Bayer Full

Sala weselna jest odpowiednim miejscem na wyrażenie swoich podziękowań dla rodziców – przed całą rodziną i znajomymi. Wspomniane utwory z pewnością jeszcze długo po weselu będą tkwić w pamięci Rodziców - i oto właśnie chodzi!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena