Stało się to, na co czekaliśmy od kilku ostatnich miesięcy. Sfinalizowano umowę na podstawie której Wisła Kraków została przejęta przez Jakuba Błaszczykowskiego, Jarosława Królewskiego i Tomasza Jażdżyńskiego. Tym samym “Kuba” został pierwszym piłkarzem Ekstraklasy, który jest jednocześnie właścicielem klubu, w którym gra. 

Data dodania: 2020-04-21

Wyświetleń: 611

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wisła Kraków ma nowych właścicieli! Dawid Błaszczykowski prezesem!

Ze stanowiska prezesa ustąpił Piotr Obidziński, a jego miejsce zajął Dawid Błaszczykowski, brak Kapitana Wisły Kraków.

Stabilizacja sytuacji w Wiśle Kraków

Szalejaca na świecie pandemia Koronawirusa ma wpływ na wiele aspektów naszego codziennego funkcjonowania. Stoją niemalże wszystkie rozgrywki sportowe na świecie (poza Białorusią), piłkarze tęsknią za meczowymi emocjami i powrotem na soczystą, zieloną murawę. Obstawianie, jakie losy będzie miał ukochany klub z Reymonta dla wielu fanów w tym momencie skończyły się.

Trójka wybawicieli (Jażdżyński, Błaszczykowski, Królewski) w niezwykle konsekwentny sposób działa dokonując kolejnych zmian w Wiśle Kraków. I w tym kontekście niezwykle istotna jest zmiana na fotelu prezesa klubu - stanowisko to obejmuje brat Jakuba Błaszczykowskiego - Dawid. Dotychczasowy prezes klubu Piotr Obidziński będzie w nim jeszcze jakiś czas, by płynnie przekazać obowiązki płynące z pełnionej funkcji swojemu następcy.

 

Właściciele klubu to również kibice

Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski zdecydowali się wykupić akcje Wisły Kraków SA od Towarzystwa Sportowego. W ten sposób razem z kibicami stali się głównymi akcjonariuszami klubu, jak pisze w oficjalnym oświadczeniu Wisła Kraków. Nowego prezesa desygnowała Rada Nadzorcza.

W oświadczeniu zaznaczono, że 31 marca br. podpisano szereg umów, które mówią o tym, że prowadząca sekcję piłkarska spółka Wisła Kraków SA ma 50% udziałów w prawach do historycznego herbu oraz nazwy klubu. Dokładnie chodzi o określenia “Wisła Kraków”, “TS Wisła” oraz znak graficzno-słowny “TS Wisła 1906”, czyli historyczny herb klubu.

Czy Wisła obroni miejsce chroniące przed spadkiem? 

Pozostaje mieć nadzieję, że koniec zawirowań będzie miało doskonały wpływ na zawodników, którzy w końcu będą mieli chłodny umysł i będą mogli skupić się w 100% na boiskowej formie i zdobywaniu kolejnych punktów. Kibice mają nadzieję, że niebawem liga wróci na boiska i będzie możliwe obstawianie wyników drużyn u bukmacherów. Wszyscy tęsknią za sportowymi emocjami i mają na nie nadzieję, nawet jeśli mecze ligowe będą rozgrywane przy pustych trybunach - z pewnością chętnie będą oglądane w telewizji.

W tym momencie Wisła Kraków jest na 13. miejscu w PKO Ekstraklasie. Ma bezpieczną 5 punktową nad 14. Koroną Kielce. Zobaczymy co pokaże w najbliższych meczach - Zbigniew Boniek, prezes PZPN ogłosił, że 31 maja ma wrócić na boisko. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena