Na fali popularności MMA zastanawiasz się nad tym, czy pójść na pierwszy trening? Przeczytaj, co mieć na sobie, żeby tobie, a przy okazji twoim partnerom, ćwiczyło się wygodnie. 

Img

Mieszane sztuki walki stają się coraz bardziej popularne. W związku z tym sprawdź, jak się przygotować, jeśli planujesz swój pierwszy trening. Czasami traktowane jak przerost formy nad treścią koszulka KSW mogą się okazać dużo lepszym pomysłem od luźnego, bawełnianego t-shirtu.

 

Buty na treningu MMA

 

Od tego łatwo zacząć, bo i tu rozważania kończą się niezwykle szybko. Na trening MMA nie zakładamy butów. Ćwiczymy o bosej stopie i tyle. Inaczej już na treningu wydolnościowym lub siłowym, które mają wspierać trening mieszanych sztuk walki.

 

Koszulki na trening MMA

 

Wcześniej wspomniałam, że odpadają bawełniane luźne koszulki. Dlaczego? Ponieważ szybko stają się mokre, poza tym twój treningowy partner traci szanse chwycenia ciebie, a pozostaje mu szarpanie twojej koszulki. Nie jest to najwygodniejszy sposób.

 

Właśnie dlatego często koszulki KSW mogą być lepszym wyjściem. Podobnie jak rashguardy. Kluczowe jest sprawdzenie składu. O ile tę bawełnę jeszcze można przełknąć na niezbyt intensywnym treningu solo, o tyle będzie ona kiepska na trening w parach. Wtedy w grę wchodzą koszulki które możliwie najbardziej obciskają ciało.

 

Nie ma większego znaczenia, czy wybierzesz długi, czy krótki rękaw, o ile koszulka spełni powyższy warunek. Rashguardy, koszulki KSW, a także te nazywane po prostu koszulkami MMA, raczej czynią mu zadość. Dodatkową równie często są funkcyjne, co zwyczajnie ułatwia życie na treningach. Chyba że ich główną wartością jest wartość kolekcjonerska lub estetyczna.

 

Spodenki na trening

 

Jeśli chodzi o spodenki, to rzecz ma się podobnie. Nie powinny być luźne. Mogą to być specjalne spodenki do MMA, lub najzwyklejsze spodenki treningowe. Najważniejsze, żeby nie miały kieszeni, zamków, ani niczego innego, co mogłoby przeszkadzać w czasie ćwiczeń w parach.

 

Kwestią najistotniejszą przy wyborze całości stroju do treningów MMA jest to, żeby twoje ruchy nie były w żaden sposób skrępowane. Więc wybranie odpowiedniego rozmiaru i materiału to jedno, jednak komfort i możliwość wykonywania ruchów w pełnym zakresie jest wartością, z której nie ma sensu rezygnować tylko dlatego, żeby strój był efektowny.

Licencja: Copyright - zastrzeżona