0głosów
Pobierz artykul
0głosów dodatnich
0głosów ujemnych
352razy czytane
0przedrukowany
Creative Commons Licencja

Pamiętajmy, że dobrze dobrane meble mogą całkowicie odmienić wnętrze każdego lokalu gastronomicznego.

Meble do baru i restauracji

Otwarcie baru, restauracji czy innego lokalu gastronomicznego wymaga od właścicieli wiele pracy i nakładów finansowych. Od wyposażenia tego miejsca w dużej mierze zależy jego popularność. Zadbanie o odpowiednią aranżację wnętrza i atrakcyjny wygląd z pewnością ułatwi początki. Podczas urządzania lokalu warto zainwestować w profesjonalne i oryginalne meble, które powinny być funkcjonalne i praktyczne, a jednocześnie skupiać uwagę klientów. Należą do nich: kanapy, sofy, fotele, pufy, krzesła i stoły, loże barowe, lady.

Jak urządzi przestrzeń lokalu gastronomicznego?
Domeną dobrze prosperującego lokalu gastronomicznego powinno być smaczne jedzenie, sprawna obsługa i atrakcyjny wystrój wnętrza. Idealnie zaaranżowany bar, restauracja czy pub powinny łączyć wysoką funkcjonalność i walory estetyczne.

Podczas urządzania miejsca gastronomicznego warto uwzględnić kilka ważnych aspektów: Pierwszym z nich jest użyteczność i funkcjonalność. Powierzchnia mebli powinna być wykonana z wytrzymałego, łatwo zmywalnego tworzywa. Przestrzeń robocza powinna uwzględniać miejsce dla wszystkich urządzeń potrzebnych do pracy. Funkcjonalny bar zapewnia komfortową pracę, umożliwia sprawną realizację wszystkich zamówień. Innym niezwykle ważnym aspektem przy wyborze mebli jest ich stabilność i elegancja. Miejsca przy barze są bardzo lubiane przez klientów, dlatego warto zatroszczyć się o wygodne krzesła barowe. Modele z tworzywa sztucznego są lekkie i z całą pewnością tanie. Nie zawsze prezentują się dobrze. Stalowe hokery nadają większej elegancji. W rustykalnych lokalach doskonale prezentują się wysokie krzesła drewniane. Kolejnym elementem właściwego umeblowania lokalu jest wykonanie mebli na wymiar. W ten sposób zostanie odpowiednio zagospodarowana każda wolna przestrzeń. Dodatkowym elementem mogą być lustra, które przyczynią się do optycznego rozświetlenia i powiększenia wnętrza. Estetyka mebli powinna być dopasowana do charakteru całego wystroju. Szkło, metal i ledowe oświetlenie świetnie wyglądają w nowoczesnych lokalach. Drewniane meble i akcesoria znakomicie uzupełnią każde wnętrze, zarówno stylowe i klasyczne, jak również awangardowe. Pamiętajmy, że każdy element wyposażenia może pełnić funkcję dekoracyjną. Ważne, żeby wnętrze przykuwało uwagę i pozostawało w pamięci gości, którzy chętnie w to miejsce wrócą.

Pamiętajmy, że dobrze dobrane meble mogą całkowicie odmienić wnętrze każdego lokalu gastronomicznego.
Obecnie na rynku konkurują i zabiegają o klienta firmy specjalizujące się kompleksowym wyposażeniem lokali gastronomicznych takich jak: kawiarnie, restauracje, bary, puby, foodcourty. Firmy te zapewniają wykonanie projektu, bez potrzeby szukania wykonawców, tracenia czasu na ustalanie terminów, pilnowania dostaw i montażu. Ponadto firmy świadczące usługi w tym zakresie, otwarte są zarówno na inwestorów, którzy planują otwarcie nowego lokalu, jak również odnowienie już istniejącego. Zapewniają indywidualne podejście do każdego projektu, terminowość oraz wieloletnie doświadczenie w realizacji zamówień. Na rynku pojawił się szeroki asortyment mebli, które wyróżniają się swoim niepowtarzalnym stylem. Idealnie wpasują się nie tylko do wnętrz restauracji, ale również barów i innych lokali gastronomicznych. Zapewnią atrakcyjny wygląd i wysoką funkcjonalność.

Tak więc wystrój restauracji powinien zaskakiwać swoich gości stylowym i gustownym umeblowaniem, w którym można miło spędzić czas.

Licencja: Creative Commons