Jeżeli zastanawiasz się nad otworzeniem kantoru, to oprócz wyboru odpowiedniej lokalizacji musisz zadbać również o odpowiednie wyposażenie tego typu punktu usługowego. O kilku niezbędnych elementach wyposażenia przeczytasz w dalszej części artykułu.

Data dodania: 2017-08-21

Wyświetleń: 710

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

W co wyposażyć kantor?

To w co wyposażyć swój kantor zależy przede wszystkim od ilości pieniędzy, jaką mamy na inwestycje oraz od tego, jakie usługi chcemy świadczyć. Jest jednak kilka elementów wyposażenia, które powinny znaleźć się w praktycznie każdym kantorze.

Elektroniczna tablica informacyjna do wyświetlania kursu walut
Oczywiście możemy postawić na klasykę i kupić tablicę, na której ręcznie będziemy zmieniać cyfry na bloczkach, jednak lepiej zainwestować i kupić tablicę elektroniczną. Na takiej tablicy możemy łatwo i wygodnie zmieniać ceny kursów poszczególnych walut. Umieszczenie jej w widocznym miejscu pozwoli naszym klientom na zorientowanie się, jaki jest aktualny kurs i ile waluty mogą oni wymienić.

Liczarki do banknotów
Innym niezbędnym elementem wyposażenia kantoru, są liczarki do banknotów. To one umożliwiają łatwe i szybkie przeliczenia większej części banknotów. Dodatkowe nowsze modele posiadają również specjalne mechanizmy pozwalające wykrywać czy dany banknot jest oryginalny, czy sfałszowany. Dzięki temu zwiększymy bezpieczeństwo w naszym punkcie usługowym.

Liczarki do bilonu
Podobną funkcje mają również liczarki do bilonu. Również i te urządzenia bywają przydatne w kantorach i warto się w nie wyposażyć.


Szyby kuloodporne
Należy pamiętać również o tym, że kantory podobnie jak banki bywają niekiedy celem dla przestępców. Zdarza się, że złoczyńcy używają broni palnej, warto więc dla bezpieczeństwa naszych pracowników zamontować szyby kuloodporne, które zapewnią im bezpieczeństwo w razie ewentualnego napadu.

Sejfy
Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia kantoru są sejfy. To w nich będziemy przechowywali gotówkę, która będzie zabezpieczona, przed osobami, które nie są do niej upoważnione. Bezpieczeństwo pieniędzy, którymi obracamy, jest niezwykle ważne, gdyż tak jak wcześniej wspomnieliśmy, kantory niekiedy bywają celem napadów.

Oczywiście to tylko niektóre z ważnych elementów, w jakie powinniśmy wyposażyć nasz kantor. Nie możemy zapomnieć także o meblach, komputerach, drzwiach antywłamaniowych i innych dodatkowych elementach, w które możemy wyposażyć nasz punkt wymiany walut. Tak jak wspomnieliśmy na początku, wiele jednak zależy od tego, jak duży posiadamy kapitał na inwestycje oraz jakie dodatkowe usługi chcemy świadczyć. Wiele zależy również od lokalu, w którym kantor będzie funkcjonował. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena