Ukończenie wyższych studiów nie gwarantuje w dzisiejszych czasach pracy, dlatego warto przed rozpoczęciem kariery zawodowej ukończyć kilka kursów i szkoleń, które na pewno ułatwią na start na rynku pracy. Do grona najbardziej przydatnych kursów należą specjalistyczne kursy na wózki widłowe, suwnice,  czy żurawie HDS.

Data dodania: 2017-03-29

Wyświetleń: 966

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przydatne kursy i szkolenia na starcie kariery zawodowej

Jak pokazują liczne badania rynku pracodawcy szukają obecnie wykwalifikowanych specjalistów, którzy z marszu mogą przystąpić do pracy. Do grona najczęściej poszukiwanych pracowników należą przede wszystkim magazynierzy, pracownicy produkcyjni, a także kierowcy. Każdy z tych zawodów wbrew pozom wymaga odpowiednich uprawnień na wózki widłowe, suwnice, czy żurawie HDS, które zwłaszcza w przypadku transportu lokalnego materiałów budowlanych, czy wielkogabarytowych.

Jak zdobyć potrzebne kwalifikacje?

Kursy na wózki widłowe, suwnice, czy żurawie HDS możemy ukończyć prywatnie, wybierając ofertę jednej z wielu firm szkoleniowych z regionu lub też możemy zdobyć niezbędne kwalifikacje za darmo, jeśli na odpowiedni kurs lub szkolenie skieruje nas urząd pracy lub pracodawca.

Ile kosztuje kurs na wózki widłowe i inne szkolenia?

Koszt kursu na wózki widłowe oraz innych szkoleń zależny jest od zakresu uprawnień jakie obejmuje dane szkolenie. W przypadku wózków widłowych najczęściej do wyboru mamy dwie kategorie kursów II WJO oraz I WJO. Są to kategorię ustanowione przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT) i dotyczą uprawnień na wózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem specjalizowanych oraz w drugim przypadku wózki jezdniowe podnośnikowe specjalizowane, w tym także wózki z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem lub ze zmiennym wysięgiem.

Oprócz zakresu jaki składa się na dany kurs na jego cenę wpływa także ilość języków w którym ukończymy kurs, co może pozwolić nam pracować także za granicą.

Koszt kursu na wózki widłowe waha się od około 300 do nawet 800 złotych. W przypadku innych kursów cena w większości przypadków również zamyka się w kwocie kilkuset złotych.

Jaki wymagania trzeba spełnić, aby zdobyć niezbędne uprawnienia?

Wbrew pozorom, aby zdobyć dodatkowe uprawnienia, które ułatwią nam start na rynku pracy nie trzeba spełnić wyśrubowanych wymagań. Wystarczy mieć ukończone 18 lat oraz posiadać zaświadczenie o braku przeciwwskazań do pracy na danym urządzeniu oraz po prostu ukończyć kilkugodzinny kurs, który w większości przypadku składa się z części teoretycznej, a także praktycznej zakończonej egzaminem.

Czy warto ukończyć kurs na wózki widłowe oraz inne szkolenia?

Jeśli rozpoczynamy karierę zawodową musimy pamiętać  że każdy dodatkowy kurs lub szkolenie związane ze stanowiskiem pracy na które aplikujemy będzie nie tylko naszym dodatkowym atutem w walce o miejsce pracy, ale także dobrym wyjściem do negocjacji pensji. Dlatego też warto przed wejściem na rynek pracy ukończyć kurs na wózki widłowe oraz inne szkolenia zawodowe zwiększające nasze kwalifikacje.

Licencja: Creative Commons