Coraz częściej słyszmy o atakach na kobiety. Kobiety często odczuwają bardzo duży strach, idąc samotnie ciemną i ponurą ulicą. Jak się bronić przed nieoczekiwanym atakiem lub próbą gwałtu? Czy są sprawdzone sposoby, które skutecznie odstraszą agresywnego napastnika? 

Data dodania: 2017-03-14

Wyświetleń: 1022

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak bronić się przed napastnikiem?

Ofiary ataków są z reguły słabsze od swoich oprawców. Jeśli zostaną zaatakowane, muszą się przede wszystkim bronić sprytem, a nie samymi pięściami. Jeśli napastnik przed użyciem siły próbuje rozmawiać, oznacza to, że do końca nie jest pewny, czy osiągnie zamierzony sukces. Uległość wywołana strachem oraz niezdecydowana obrona słowna daje jasny sygnał gwałcicielowi.

Jak się bronić, gdy dojdzie do ataku?

1. Każda kobieta musi zachować czujność podczas picia alkoholu z nieznajomym mężczyzną. Zażywając nieświadomie wrzuconą do kieliszka pigułkę gwałtu, stajemy się całkowicie bezbronne przed potencjalnym gwałcicielem. Dlatego jeśli źle się czujemy, zawsze należy ufać swojemu instynktowi.

2. Gwałt, pobicie czy kradzież – niestety – ale nie zawsze da się przewidzieć. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której znajdziesz się sam na sam z obcym mężczyzną, który chce Ci zrobić krzywdę, co należy zrobić? Jak się zachować? Jeśli słowa nie dają skutku, nie wahaj się użyć oporu. Krzycz, kop, gryź, drap, staraj się rozedrzeć napastnikowi ubranie. Widząc czynną obronę z Twojej strony, możesz zniechęć oprawce do działania.

3. Warto mieć ze sobą poważniejsze zabezpieczenia, takie jak: gaz pieprzowy. Dzięki małym rozmiarom można go trzymać w torebce. Pryśnięcie takim gazem w twarz napastnika skutecznie go unieruchomi, dzięki temu będziesz mogła uciec i zawiadomić policję.

4. Ostatnio bardzo popularne stały kursy samoobrony dla kobiet. Przyciągają one bardzo dużo kobiet, które chcą czuć się pewnie i bezpiecznie idą ulicą, w autobusie, czy biegając w parku. Samoobrona dla kobiet to również bardzo fajne zajęcia, która pozytywnie wpływają na zdrowie oraz kondycję fizyczną.

Techniki samoobrony dla kobiet

Samoobrona kobiet została stworzona z myślą o tych paniach, które chcą się czuć bezpiecznie i pewnie w każdej sytuacji. Na takich kursach uczestnicy uczą się nie tylko, jak się bronić, ale również jak się zachować w sytuacjach podwyższonego ryzyka: jak opanować ataki paniki i stresu.

1. WenDo – powstała w latach 70. XX wieku w Kanadzie. To sztuka obrony kobiet, której fundamentalną zasadą jest fakt, że nikt nie ma prawa naruszyć osobistych granic drugiej osoby. WenDo określana jest jako samoobrona psychiczna, która uczy asertywności oraz rozwiązywania konfliktów.

2. Krav maga – to izraelska sztuka walki, która powstała w latach 30. XX wieku i opiera się na podstawowych odruchach człowieka. Posiada ona różne ruchy, pchnięcia, uderzenia w okolicy oczu, gardła czy krocza, dlatego jest bardzo przydatna jako obrona dla kobiet. Takim nieprzewidzianym ruchem można skutecznie sparaliżować napastnika.

Treningi samoobrony są bardzo skuteczną metodą zapobiegającą zagrożeniom. Kształcą one w kobietach duże poczucie pewności oraz opanowania, które może okazać się później kluczowe w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena