Każdego roku setki tysięcy rodziców małych dzieci staje przed tym samym problemem: czy powinni wyjeżdżać na wakacje, czy też może lepiej zostać w domu i nie ryzykować, że coś stanie się ich maluchowi? Jednak jeśli zachowamy podstawowe środki ostrożności, możemy wyjechać na odpoczynek bez obaw i tym samym sprawić naszemu dziecku frajdę.

Data dodania: 2012-02-17

Wyświetleń: 1147

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

        Najniebezpieczniejszą i zarazem najmniej komfortową częścią wyjazdu dla dziecka jest sama podróż. Czasem wybierając się na wakacje z dziećmi musimy przecież pokonać spory dystans. Nasz maluch w tym czasie może się nudzić, bo na ogół niewiele dzieci jest tak cierpliwych. Może mu też stać się krzywda, jeśli nie dopilnujemy wszystkiego tak jak należy.
      Zależnie od środka lokomocji należy zatem przedsięwziąć konkretne środki ostrożności. Z jednej strony wydaje się, że podróż samochodem jest najbardziej komfortowa. Koniecznie trzeba jednak pamiętać o doborze odpowiedniego do wieku dziecka fotelika. Można mu zapewnić sporo miejsca i co chyba najważniejsze, w razie potrzeby w każdej chwili zatrzymać się. Przecież jeśli ktoś mieszka na południu Polski, a ma zamiar spędzić wczasy z dzieckiem nad morzem, to jazda może trwać nawet kilkanaście godzin. Na szczęście możemy umilić naszemu maluchowi ten czas puszczając mu różne piosenki albo filmy na DVD (w zależności od standardu samochodu).
         Trzeba też pamiętać o odpowiednim ubraniu dla dziecka, bo podczas dłuższej jazdy może się nadmiernie spocić, a wtedy nieszczęście gotowe. Jednocześnie warto zadbać, aby zabrać ze sobą wystarczającą ilość wody czy innych napoi, żeby zapobiec przegrzaniu organizmu. Tak naprawdę powinniśmy być przygotowani na każdy wariant, jako że nigdy do końca nie wiemy, co czeka nas na wakacjach. Kierując się prognozami założymy, że pogoda na czerwiec będzie wspaniała i zabierzemy tylko letnie ubrania, a tymczasem zacznie lać deszcz i nasze dziecko przeziębi się.
         Osobną kwestią jest podróż samolotem. Na ogół dzieci bardzo jej nie lubią, ale gdy wyjeżdża się gdzieś dalej, trudno tego uniknąć. Możemy jednak zabrać ze sobą jakieś zabawki, aby zająć czymś dziecko podczas lotu i dać mu np. gumę do żucia. Sprawi ona, że maluch mniej będzie odczuwał zmiany ciśnienia. Koniecznie trzeba też uważać na zatłoczonych lotniskach, żeby nasza pociecha gdzieś się nie zgubiła.

Licencja: Creative Commons