Jeszcze dwa lata temu prawdopodobnie nikt z nas nie zadawał sobie pytania, czy w danym roku odbędą się wakacje. Było to czymś oczywistym, że wraz z nadejściem lata zaczynamy planować wypoczynek naszych pociech. Choć od wybuchu pandemii minął już prawie rok, to w naszych głowach wciąż pojawia się pytanie – czy kolonie i obozy 2021 odbędą się?

Data dodania: 2021-03-14

Wyświetleń: 694

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy obozy młodzieżowe 2021 odbędą się?

Wakacje w cieniu koronawirusa – jak wyglądały obozy w 2020 roku?

Sytuacja w roku 2021 wygląda lepiej niż rok temu. Wynika to chociażby z faktu, że opracowano już kilka szczepionek, które prawdopodobnie uchronią nas przed dalszym dynamicznym rozwojem pandemii. Skoro w 2020 roku, bez szczepionki udało się zorganizować letni wypoczynek, to nie ma powodu, aby sądzić, że w roku 2021, gdy sytuacja jest lepsza, obozy i kolonie się nie odbędą. Poza tym warto wziąć pod uwagę fakt, że jeszcze rok temu pandemia zaskoczyła nas wszystkich. Nieznana była skuteczna strategia walki z wirusem. Nie wiedzieliśmy czego się spodziewać, a każdy kolejny dzień przynosił coraz to gorsze wiadomości ze świata. Praktycznie do ostatniej chwili organizacja wakacyjnych wyjazdów dla dzieci i młodzieży stała pod znakiem zapytania. Na szczęście udało się opracować odpowiednie procedury, które sprawiły, że wypoczynek był całkowicie bezpieczny. Nie sposób było znaleźć informacji o tym, aby letnie obozy przyczyniły się do wzrostu liczby zakażeń, a rodzice chętnie wysyłali swoje pociechy na wakacyjne wyjazdy. Mając gotową szczepionkę na koronawirusa, a także określone procedury, które z powodzeniem zostały wdrożone już rok temu, możemy być pewni, że obozy letnie 2021 odbędą się.

Wakacje 2021 – Polska jest piękna!

Chociaż sytuacja pandemiczna nieco się uspokaja, wciąż musimy zachować wszelkie procedury bezpieczeństwa. Epidemia koronawirusa niewątpliwie utrudnia nam przekraczanie granic. Jeśli już zdecydujemy się na wyjazd za granicę, musimy liczyć się z koniecznością odbycia kwarantanny czy przestrzeganiem obostrzeń obowiązujących w danym kraju. Wiele państw zdecydowało się na wprowadzenie ostrzejszych restrykcji niż te, które obowiązują w Polsce (m.in. godzina policyjna, ograniczenia w przemieszczaniu się na większe odległości). Dlatego możemy podejrzewać, że zorganizowany wypoczynek za granicą stoi nadal pod dużym znakiem zapytania. Warto jednak spojrzeć na plusy tej sytuacji. Być może jest to świetna okazja, aby pokazać dzieciom, jak piękny jest nasz kraj! Polskie morze, góry, jeziora i lasy są niepowtarzalne, a na zagraniczne wojaże na pewno jeszcze przyjdzie czas.

Bezpieczny wypoczynek

W dobie pandemii koronawirusa bardzo ważne jest stałe monitorowanie sytuacji epidemiologicznej zapewniające bezpieczny wypoczynek. Dlatego ViaCamp bacznie przygląda się temu, jak zmienia się sytuacja i konsultuje ją z kierownictwem ośrodka znajdującym się na miejscu wypoczynku. Co więcej, brane są pod uwagę opinie klientów odnośnie kierunków, wobec których pojawiają się największe obawy. ViaCamp na bieżąco analizuje wszystkie wytyczne oraz wdraża niezbędne procedury opracowane przez Główny Inspektorat Sanitarny:

  • Codzienna dezynfekcja pomieszczeń specjalnymi preparatami dezynfekującymi oraz umieszczenie we wszystkich domkach instrukcji i zasad higieny.
  • Codzienny pomiar temperatury ciała każdego uczestnika obozu (za pomocą laserowych, bezdotykowych termometrów).
  • Zmniejszona liczba uczestników zamieszkujących jeden domek oraz mniejsze grupy podczas posiłków i zajęć.
  • Pełny dostęp uczestników do maseczek ochronnych.

Organizacja obozów w roku 2020 z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa pozwoliła na zdobycie doświadczenia, które będzie bezcenne w roku 2021. Posiadając wiedzę i doświadczenie zdobyte rok temu, możemy być pewni, że w roku 2021 wyjazdy na terenie kraju odbędą się!

Kwestie organizacyjne – rezerwacja, bon turystyczny

W związku z tym, że obozy młodzieżowe 2021 będą najprawdopodobniej obejmować wyłącznie wyjazdy krajowe warto już dziś pomyśleć o dokonaniu rezerwacji. Jeśli ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, w ofercie zabraknie wyjazdów zagranicznych, można spodziewać się, że obłożenie tych krajowych będzie znacznie większe. Ponadto dokonując rezerwacji z większym wyprzedzeniem, możemy liczyć na niższe ceny i specjalne promocje. W związku z tym, że w obecnej sytuacji możemy mieć obawy dotyczące rezerwacji z dużym wyprzedzeniem, warto pamiętać o tym, jak działa rezygnacja. W przypadku rezygnacji z obozu ViaCamp mamy zagwarantowany zwrot wszystkich wpłaconych środków. Zwrot dokonywany jest maksymalnie w ciągu siedmiu dni od złożenia rezygnacji. W związku z tym, dokonując rezerwacji z dużym wyprzedzeniem nic nie tracimy, a wręcz zyskujemy! Warto wspomnieć również o tym, że ViaCamp jest podmiotem uprawnionym do realizacji bonu turystycznego. Mogą z niego skorzystać rodzice, którzy posiadają co najmniej jedno dziecko w wieku poniżej 18 lat. Wartość bonu to 500 zł (lub 1000 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności), a skorzystać z niego można do końca marca 2022 roku. Dowiedz się, jak skorzystać z bonu turystycznego na obozy młodzieżowe 2021.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
1 Ocena