Majestatyczne górskie widoki wzmagają apetyt na przemierzanie leśnych szlaków i wspinanie się na najwyższe szczyty, jednak nawet wówczas nie trzeba rezygnować z wygód. W polskich górach nie brakuje obiektów, które mogą zapewnić prawdziwie komfortowe warunki pobytu. Na co zwracać uwagę, planując luksusowe wczasy i gdzie warto je spędzić?

Data dodania: 2024-05-03

Wyświetleń: 125

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Luksusowe wczasy w polskich górach - na co zwrócić uwagę?

Kameralna i malownicza lokalizacja

Przy obecnym tempie życia luksus nabiera zupełnie nowego wymiaru. Coraz więcej osób szuka kontaktu z przyrodą, doceniając jej kojący wpływ na samopoczucie. Dlatego na wakacjach warto podarować sobie trochę luksusu i zarezerwować pobyt w miejscu, które położone jest w kameralnym miejscu (z dala od centrum) i jak najbliżej natury. To wspaniałe uczucie, gdy budzikiem jest śpiew ptaków, a wieczorem można posłuchać świerszczy czy szumu drzew. W takim otoczeniu każdy posiłek smakuje lepiej, zwłaszcza gdy można go zjeść na słonecznym tarasie lub balkonie z widokiem na góry.

Hotel z basenem i SPA

Luksusowe wczasy w górach nie muszą oznaczać rezygnacji z wypoczynku nad wodą. Wręcz przeciwnie - kąpiel w basenie w miejscu, w którym linię horyzontu wyznaczają lasy i górskie szczyty, to podwójny komfort. Warto zatem wybrać hotel położony wysoko w górach, ale wyposażony w basen zewnętrzny. Jeżeli wyjazd odbywa się poza sezonem letnim, wskazany jest również basen wewnętrzny. Z kolei osoby, które nie potrafią pływać, mogą poszukać hotelu wyposażonego w strefę SPA z jacuzzi i sauną. W takich warunkach można wspaniale się zrelaksować i zregenerować siły wyczerpane długimi miesiącami pracy.

Noclegi ze śniadaniem i atrakcje

Czy można wyjechać na luksusowe wczasy w górach i nie martwić się każdym posiłkiem czy zapewnieniem rozrywki dzieciom? Jak najbardziej. Wystarczy zarezerwować nocleg ze śniadaniem w hotelu, który zapewnia atrakcje również dla najmłodszych gości (np. plac zabaw). Dzięki temu można zyskać więcej czasu na wypoczynek  i nie trzeba zrywać się wcześnie rano, żeby zjeść śniadanie w mieście lub przyrządzić posiłek samodzielnie. Dodatkowym ukłonem w stronę luksusu będzie zewnętrzna kawiarnia z widokiem na góry lub winiarnia, w której można skosztować najlepszych trunków z Włoch, Francji czy Hiszpanii.

Luksusowe wczasy w apartamencie lub domku

Żeby zapewnić sobie pełny komfort na wakacjach, warto zarezerwować pobyt w apartamencie lub domku. Chodzi przede wszystkim o przestronność. Apartamenty i domki zapewniają wspólną przestrzeń z wydzielonymi strefami na posiłki, rozrywkę i relaks, a także osobne sypialnie i prywatną łazienkę. Dzięki temu każdy może czuć się równie swobodnie jak w domu. Co więcej, apartamenty i domki często mają duży balkon lub taras, więc będzie można jeść posiłki na dworze czy pić kawę w otoczeniu przyrody.

Komfortowy apartament/domek powinien zawierać:

  • osobne sypialnie;
  • prywatną łazienkę z wanną lub prysznicem;
  • aneks z lodówką i czajnikiem;
  • jadalnię ze stołem i krzesłami;
  • strefę wypoczynkową z wygodną kanapą;
  • dodatkowe udogodnienia, np. suszarkę, telewizor, kominek;
  • balkon lub taras z meblami ogrodowymi.

Wakacje w górach - gdzie zarezerwować pobyt?

Luksusowe wczasy w polskich górach można zarezerwować przez popularne strony internetowe grupujące oferty zakwaterowania oraz przez oficjalne strony internetowe obiektów noclegowych. Zwykle rezerwacja bezpośrednio w obiekcie jest atrakcyjniejsza pod kątem cenowym niż przy zakupie na znanych platformach bookingowych.

Wakacje w polskich górach można spędzić w wielu lokalizacjach: Świeradowie-Zdrój, Karpaczu, Wiśle, Zakopanem czy Szczyrku. Ten ostatni w ostatnich latach zyskuje znacznie na popularności, właśnie między innymi dzięki dużej liczbie obiektów, które oferują luksusowe wczasy, ze śniadaniami, strefą SPA&Wellness i wieloma innymi atrakcjami.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
1 Ocena