Wakacyjny wyjazd to moment relaksu po całym roku pracy, poprzedzony... nerwowym pakowaniem walizek. Co spakować do wakacyjnej walizki Twojej pociechy, by urlop był udany i pozbawiony nadprogramowych wydatków?

Data dodania: 2022-06-15

Wyświetleń: 452

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak spakować walizkę dla dziecka na wakacje?

Grunt to planowanie

Absolutną podstawą, jeśli chodzi o pakowanie walizki dla dziecka na wakacje, jest oczywiście odpowiednie planowanie. W zależności od wieku, dziecko bierze mniej lub bardziej czynny udział w tym procesie, a także ma inne potrzeby. Dobrym rozwiązaniem jest spisywanie wszystkiego w notatniku lub aplikacji na smartfona - przy czym w tym drugim przypadku polecamy Ci zabierać notatnik wszędzie ze sobą. Zdarza się, że pomysł na to, co jeszcze trzeba spakować bądź kupić przyjdzie Ci do głowy w najmniej spodziewanym momencie - np. podczas zakupów!

Ubrania w dziecięcej walizce

Do dziecięcej walizki koniecznie spakuj nie tylko letnie ubrania, ale również coś cieplejszego: bluzę czy kurtkę. Jeśli wybierasz się w miejsce, gdzie średnia temperatur w danym czasie jest na tyle wysoka, że kurtka będzie nieprzydatna - znajdź miejsce na cienką bluzę i ewentualnie płaszcz przeciwdeszczowy. Oprócz tego, umieść w walizce wiele odzieży letniej - najlepiej uwzględniając ewentualne "wypadki" spakuj kilka elementów garderoby dodatkowo. Jeśli chodzi o buty na lato dla chłopca - nie zapomnij o sandałkach i klapkach. Jeżeli Twoja pociecha lubi takie buty, możesz zabrać również trampki bądź lekkie sneakersy.

Jakie kosmetyki zabrać ze sobą?

Wakacyjny wyjazd nie obędzie się oczywiście również bez odpowiednio dobranych kosmetyków. Koniecznie spakuj - bądź poproś o to Twoją pociechę - podstawowe kosmetyki pielęgnacyjne, których używacie na co dzień. Żel pod prysznic, szampon do włosów, ewentualne odżywki lub balsamy - wszystko to powinno znaleźć się w bagażu. Jeśli chcesz zaoszczędzić nieco miejsca, możesz kupić malutkie pojemniczki podróżne i przelać do nich niewielką ilość produktów.

Dodatkowo, należy spakować preparaty chroniące przed słońcem oraz - jeśli wybieracie się w miejsce, gdzie istnieje ryzyko pogryzienia przez owady - środki na ukąszenia. Dobrze jest mieć ze sobą także podstawowe środki pierwszej pomocy, jak plastry czy środki na oparzenia czy tabletki lub syrop przeciwgorączkowy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wyjeżdżając z dzieckiem za granicę nie możesz także zapomnieć o dokumencie tożsamości dla Twojej pociechy: paszporcie bądź dowodzie osobistym. Dodatkowo, warto wyrobić także kartę EKUZ, na podstawie której możesz korzystać z usług zdrowotnych w takim samym zakresie jak mieszkańcy danego państwa bez ponoszenia całkowitych kosztów. Uwaga: nie oznacza to, że opieka zdrowotna będzie darmowa - w niektórych państwach mieszkańcy ponoszą część kosztów opieki zdrowotnej!

Pakowanie walizki, choć wymaga nieco organizacji, a niekiedy bywa też nerwowym momentem przed wyjazdem (biorąc pod uwagę, że Twoja pociecha może niekiedy mieć własną koncepcję na bagaż) - przebiegnie zdecydowanie sprawniej, gdy dobrze je zaplanujesz. Skorzystaj z naszej listy i spakuj wszystko, co przyda się podczas urlopu!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena