Już od jakiegoś czasu zdrowia nie definiuje się tylko przez brak chorób. Żeby być zdrowym, trzeba się też po prostu dobrze czuć i dlatego warto, nawet bez precyzyjnej diagnozy, skorzystać z turnusów zdrowotnych nad morzem.

Data dodania: 2023-03-02

Wyświetleń: 331

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Turnusy zdrowotne nad morzem – dla ciała i umysłu

Dlaczego turnus i dlaczego nad morzem?

Turnus zdrowotny to oferta obejmująca serię zabiegów dobranych tak, żeby czy to leczyć konkretne schorzenia, czy łagodzić dyskomfort na przykład związany z zadawnionymi przeciążeniami lub stresem. To ważne, żeby tych zabiegów było co najmniej kilka – trudno przecież oczekiwać, żeby po pojedynczej sesji masażu, ultradźwięków czy kąpieli perełkowej wszystko zniknęło jak za dotknięciem magicznej różdżki.

A dlaczego turnusy zdrowotne i rehabilitacyjne warto wybrać właśnie nad morzem, na przykład w ośrodku rehabilitacyjnym https://lesna-polana.pl/? Nawet gdyby zupełnie pominąć zdrowotne aspekty oddychania morskim, świeżym powietrzem, to przecież nadal jest to miejsce idealne do tego, żeby po prostu sobie odpocząć, zupełnie się odprężyć i przy okazji potraktować taki turnus rehabilitacyjny trochę jak wakacje. To ważne, żeby zadbać nie tylko o ciało, ale i o spokojną głowę, a nie ma na to lepszego miejsca niż polskie wybrzeże.

Turnus rehabilitacyjny nie musi być drogi

Tanie turnusy rehabilitacyjne są cały czas dostępne. Trzeba ich jednak szukać w ośrodkach rehabilitacyjnych, a nie w hotelach ze SPA, które również w ten sposób nazywają swoje pakiety ofertowe. Pobyt w dobrym ośrodku będzie absolutnie komfortowy, ale nie trzeba dopłacać za pięć gwiazdek zawieszonych nad wejściem do hotelowego lobby.

To, o czym goście tego typu obiektów nie zawsze wiedzą, to fakt, że tanie turnusy zdrowotne można zorganizować również dlatego, że w obiektach rehabilitacyjnych po prostu praca personelu jest zorganizowana niż w hotelowym SPA. Czy to zauważalna różnica? Nie, w dobrym ośrodku rehabilitacyjnym fizjoterapeuci i masażyści zawsze mają dla pacjenta tyle czasu, ile jest wymagane. 

Nie trzeba jednak przepłacać za najdroższe (a niekoniecznie najskuteczniejsze) marki kosmetyków czy za fantazyjne dekoracje w poczekalni. Nadal jednak takie ośrodki potrafią pozytywnie zaskoczyć. Wiele z nich to znakomicie zorganizowane, świetnie zarządzane i genialnie wyposażone punkty, które biją na głowę znacznie droższe hotele.

Warto więc przyjrzeć się ofertom całych turnusów, zamiast szukać lokalnie pojedynczych zabiegów. Jasne – wyjazd na tydzień będzie droższy niż trzy zabiegi we własnym mieście, ale warto na to spojrzeć też przez perspektywę odprężenia i dobrej zabawy.

Jakie zabiegi sobie wybrać na turnusach?

Turnusy zdrowotne w profesjonalnych ośrodkach są zwykle koordynowane na miejscu przez doświadczonych fizjoterapeutów. Osoby, które mają już za sobą historię rehabilitacji, mogą oczywiście opowiedzieć o tym, jakie zabiegi już miały i które z nich działały, ale personel na miejscu bez tego również sobie znakomicie poradzi.

Warto zdać się na opinię fizjoterapeutów, którzy wiedzą nie tylko, jaki zabieg w jakich sytuacjach stosować, ale też jak z pojedynczych zabiegów stworzyć zestaw wzajemnie wzmacniających się procedur. 

W najlepszych ośrodkach rehabilitacyjnych pobyty zdrowotne oznaczać mogą nie tylko korzystanie z dość znanych technik, na przykład masażu, kąpieli, okładów czy sonoforezy. Tam wykorzystuje się też ultranowoczesny sprzęt na przykład do Super Indukcyjnej Stymulacji polem elektromagnetycznym czy masażu podwodnego. Dobrze będzie, jeśli fizjoterapeuta na miejscu będzie miał swobodę wyboru odpowiednich metod – i warto mu zaufać, bo wtedy pobyty rehabilitacyjne przynoszą najlepsze efekty.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena