Tak zwane artykuły dla plastyków kupimy tylko w wyspecjalizowanych sklepach plastycznych. W sklepie ogólnym rzadko kiedy trafi się na profesjonalny i dobry jakościowo sprzęt. Z reguły ten nadaje się jako przybory szkolne.

Data dodania: 2016-07-30

Wyświetleń: 741

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Profesjonalne farby artystyczne

Gdy mowa o artykułach plastycznych najczęściej na myśl przychodzą farby, w dalszej kolejności pędzle, sztalugi czy podobrazia oraz tkaniny malarskie. Można wprost stwierdzić, że podstawą  funkcjonowania sklepu plastycznego jest posiadanie wspomnianych artykułów. Klienci wielu sklepów najczęściej pytają właśnie o farby artystyczne, te występują w kilku odmianach: olejne, akrylowe, akwarelowe i olejowodne. Różnice pomiędzy rodzajami farby wynikają z ich składu, co przekłada się na uzyskany efekt końcowy. Od strony technicznej niezwykle ważny jest kolor oraz manipulacja nim, a także krycie i przyleganie farby do tkaniny malarskiej.

Tylko najwyższej jakości farby pozwalają na uzyskanie śmiałych i wyrazistych kolorów, wszelkiej maści barw oraz odcieni. Doskonale zdają sobie z tego sprawę producenci, dlatego stale ulepszają swoje produkty. Dla artystów poza talentem jeszcze bardziej liczy się materiał, na którym się pracuje.

Dodatki do farb artystycznych

Do farb artystycznych właściciele sklepów proponują szereg ciekawych dodatków. Środki gruntujące pozwalają na lepsze przyleganie farby oraz bezproblemowe nakładanie kolejnych warstw. Z reguły są bardzo proste w użyciu, nanosi się je pędzlem po uprzednim wymieszaniu i przygotowaniu.

Szczególną linią produktową są werniksy, które pozwalają uzyskać wyjątkowy efekt końcowy. Są to specjalne lakiery (wodne i olejne), które mogą nadać efekt postarzający (popękana powierzchnia), matowy czy połysk.

Na uwagę zasługują również media malarskie, czyli żele, media akrylowe. Pozwalają one wyszczególnić specyficzne walory danego obrazu, poprzez podkreślenie ruchów pędzla, wybrane barwy i odcienie. Dodając do farb możemy je zagęścić, co także przełoży się na pożądany efekt malarski.

W ofercie można znaleźć specjalne rozpuszczalniki do farb olejnych, zagęszczacze oraz fiksatywy, które przyspieszają schnięcie.

Dobrze zaopatrzony sklep plastyczny posiada bardzo szeroką gamę produktową, gdyż uzyskanie pięknego efektu pracy artyści zawdzięczają nie tylko talentowi, ale także użytym materiałom i artykułom plastycznym.

Licencja: Creative Commons