Chociaż na rowerze możemy jeździć nawet przez cały rok, to właśnie wiosną i latem najczęściej kupujemy nowy sprzęt. W sklepach znajdziemy setki rowerów, jednak wybór idealnego modelu nie jest zadaniem prostym. 

Data dodania: 2016-06-03

Wyświetleń: 1003

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

5 rzeczy, o których musisz wiedzieć, gdy kupujesz nowy rower

Poniżej kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym z pewnością podejmiesz właściwą decyzję.

Droższy (zazwyczaj) znaczy lepszy

Zasada “im drożej tym lepiej” nie zawsze się sprawdza, ale w przypadku rowerów cena idzie zazwyczaj w parze z jakością. Rower jest inwestycją na kilka, a nawet kilkanaście lat. Jeśli nie mamy wystarczających funduszy na kupno wymarzonego modelu, warto skorzystać z pożyczki na dowód przez internet. Większość pożyczkodawców oferuje nowym klientom darmową pożyczkę, co oznacza, że będziemy musieli oddać dokładnie taką kwotę, jaką pożyczyliśmy bez żadnych dodatkowych odsetek. Wystarczy przeznaczyć na rower kilkaset złotych więcej, aby uniknąć częstych napraw i cieszyć się sprzętem znacznie dłużej.

Ten sam model, różna cena

Znalezienie konkretnego modelu roweru, który spełni nasze oczekiwania, to dopiero połowa drogi, jaką musimy przebyć, aby jeździć nowym jednośladem. W związku z tym, że rowery możemy kupić w specjalistycznych sklepach, hipermarketach, a przede wszystkim przez internet - warto porównać ceny, albo wynegocjować u sprzedawcy rabat. Wykazując się cierpliwością i odrobiną sprytu, kupimy upatrzony model nawet 20-30% taniej.

Używany wcale nie musi być gorszy

Kiedy myślimy o kupnie roweru, pierwsze kroki kierujemy zazwyczaj do tych miejsc, które oferują nowy sprzęt. Tymczasem bardzo interesujące okazje znajdziemy na portalach aukcyjnych i stronach z ogłoszeniami. Używany rower dobrej marki, o którego właściciel dbał i odpowiednio serwisował, posłuży nam dłużej niż najdroższy model z hipermarketu.

Rower do pracy i na wycieczkę za miasto

Moda na tzw. holendry trwa w Polsce nieprzerwanie od kilku sezonów. Jeśli jednak planujemy jeździć na rowerze głownie za miastem, lepiej wybierzmy model górski. Być może na ulicy wygląda mniej efektownie, ale zapewni nam komfort i bezpieczeństwo na wiejskich szosach i w lesie. Rower miejski sprawdzi się idealnie, jeśli planujemy dojeżdżać nim przede wszystkim do pracy, na uczelnię lub na zakupy. Dla osób, które jednośladem chcą jeździć zarówno w mieście, jak i po za nim, idealnym rozwiązaniem będzie rower trekkingowy (nazywany również turystycznym).

Ciężar ma znaczenie

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, gdy kupujemy rower, jest jego ciężar. Osoby mieszkające na czwartym pietrze nie powinny kupować masywnego sprzętu. Lżejsze rowery są z reguły droższe, jednak perspektywa wnoszenia dodatkowych kilogramów każdego dnia powinna nas zachęcić do zapłacenia dodatkowej sumy. Optymalna waga roweru waha się pomiędzy 12 a 15 kilogramów, jednak musimy mieć na uwadze, że modele trekkingowe i miejskie zawsze są nieco cięższe.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena