Osoby zainteresowane usługami świadczonymi przez pracowników kancelarii adwokackiej nie powinny mieć powodów do niezadowolenia, pomiędzy podmiotami o takim profilu panuje bowiem duża konkurencja, a poziom świadczonych przez nie usług jest coraz wyższy. 

Data dodania: 2015-05-14

Wyświetleń: 1146

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niestety, ciągle jeszcze okazuje się, że nasi rodacy nie korzystają z nich tak często, jak powinni, gdy zaś orientują się, że niezbędne jest im wsparcie fachowca, często znajdują się w sytuacji, w której prawnik niewiele może zrobić. Kiedy zatem warto wybrać się do niego z wizytą?

Nie tylko prawo karne
Niemal każda osoba zapytana o to, w czym może pomóc jej prawnik odpowiada natychmiast, że jest to specjalista, którego wiedza okazuje się nieoceniona w przypadku złamania przepisów kodeksu karnego. Rzeczywiście, przez stulecia właśnie do tego ograniczał się kontakt zwykłych ludzi z prawnikiem, a sama informacja o konieczności jego nawiązania budziła pewien niepokój i trudną do wyjaśnienia niechęć. Dziś jednak powoli odchodzimy od takiego postrzegania zawodu prawnika zwłaszcza, że bardzo często potrzebujemy jego wsparcia również w sprawach, które z kodeksem karnym nie mają nic wspólnego. Okazuje się, że coraz więcej kontrowersji budzą przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz interpretacja przepisów prawa pracy, w tym ostatnim przypadku do kancelarii trafiają zresztą tak zatrudniający, jak i zatrudnieni. Źródłem niejasności niezmiennie jest też prawo spadkowe interpretowane na wiele, często sprzecznych ze sobą, sposobów.

Zanim będzie za późno
Mówiąc o pomocy udzielanej przez prawnika konieczne wydaje się zwrócenie uwagi na jeszcze jedną kwestię, okazuje się bowiem, że choć wybieramy się do niego znacznie częściej niż przed dziesięciu laty, ciągle jeszcze zwlekamy zbyt długo. Często prosimy o radę wtedy, gdy podjęliśmy już decyzję, która ma prawo budzić wątpliwości, a przecież wcześniejsza rozmowa z prawnikiem mogłaby pomóc w uniknięciu wielu nieprzyjemności. Warto zatem zastanowić się nad tym, czy konsultacje nie są bardziej opłacalne niż konieczność ponoszenia odpowiedzialności za popełnione już błędy.

Prawnik jest rewelacyjnym pośrednikiem między nami, a wymiarem sprawiedliwości, niezależnie od gałęzi prawa. To niejako tłumacz i interpretator przepisów, które dla przeciętnego człowieka są zawiłe. Warto więc mu zaufać i ze względu choćby na ten argument skorzystać z jego usług.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena