Zadbane dłonie to nasza wizytówka. Nikt nie chce się wstydzić podając rękę innej osobie. Warto zatem postarać się, aby nasze dłonie były ładne, schludne i gładkie. W jaki sposób się za to zabrać? Poniżej znajduje się przegląd zabiegów, które pomogą zachować piękne, reprezentatywne dłonie.

Data dodania: 2017-06-27

Wyświetleń: 936

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zabiegi pielęgnacyjne

Wiele zabiegów, które pomagają nam utrzymać nienaganny wygląd dłoni, można wykona samemu. Jest jednak kilka takich, do których potrzebny będzie nam najlepszy sprzęt kosmetyczny. Pamiętać należy także o tym, że nie tylko skóra rąk wymaga pielęgnacji, ale również paznokcie. Jakie stosować zabiegi, by osiągnąć efekt zadbanych dłoni?

Kąpiel parafinowa

Można ją wykonać w domu, wystarczy zaopatrzyć się w parafinę kosmetyczną, dostępną w każdej aptece. Specyfik podgrzewamy i zanurzamy ręce w letniej cieczy. Zabieg ten pomaga nawilżyć dłonie, a co za tym idzie – ogranicza szorstkość skóry.

Zadbaj o paznokcie dzięki manicure

W wielu salonach kosmetycznych dostępna jest taka usługa. Jest to kompleksowa pielęgnacja dłoni, zaczynająca się najczęściej od peelingu złuszczającego martwy naskórek. Następnie w dłonie wcierane są kremy witalizujące, mające na celu odmłodzenie i wygładzenie rąk. Nierzadko używa się również maski, która wzmacnia i regeneruje. Manicure zazwyczaj obejmuje także skracanie, wyrównanie i malowanie paznokci oraz usuwanie skórek wokół nich. Aktualnie dostępna jest również usługa malowania paznokci lakierami hybrydowymi, czyli bardziej trwałymi. Można również pokusić się o żelowe przedłużanie paznokci bądź popularne tipsy. Taka usługa kosztuje jednak trochę więcej, trwa dłużej i potrzebny jest do niej naprawdę najlepszy sprzęt kosmetyczny.

Manicure japoński

Zabieg, który w ostatnich latach stał się bardzo popularny. Nie tylko pozwala on na utrzymanie paznokci w ładzie, ale również w bardzo dobrej kondycji. Polega na wcieraniu w nie pasty pełnej witamin i minerałów a następnie nanoszeniu na niego warstewki pudru. Uzupełnienie powtarza się do 3-4 tygodni, w zależności od potrzeb. Świetny sposób, aby nasze paznokcie były zadbane na co dzień oraz zdrowe.

Hand Energizer

Niesamowity zabieg na całe dłonie, który poprzez odświeżającą, nawilżającą i regenerującą wodę termalną pielęgnują je i odżywiają. Poprzez peeling z cukru ręce stają się delikatne a maska, którą następnie się wykorzystuje, pozwala zaopatrzyć skórę w niezbędne lipidy.

Piękne dłonie to podstawa, ponieważ potrafią poprawić nasz wizerunek. Abyśmy nie musieli się czerwienić, przy podaniu ręki czy też podpisywaniu ważnych dokumentów, warto zadbać o to, by były one nawilżone a paznokcie czyste i wyrównane, bez szpecących skórek. Zabiegi pielęgnacyjne mogą bardzo pomóc przy utrzymaniu dłoni w dobrej formie. 

Licencja: Creative Commons
1 Ocena