W dwudziestym pierwszym stuleciu nie stoimy już przed wyborem między oknami drewnianymi a oknami plastikowymi. Pojawił się bowiem trzeci rodzaj okien – okna aluminiowe. Mimo wszystko wciąż trwa batalia między drewnem a plastikiem. W co zatem najlepiej wmontować szyby?!

Data dodania: 2017-06-29

Wyświetleń: 1062

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trzy rodzaje okien

Okna drewniane, okna plastikowe i okna aluminiowe – to trzy rodzaje okien, które występują na rynku. Te ostatnie robią coraz większą furorę. Mimo wszystko wciąż największą popularnością cieszą się okna, których szyby znajdują się w drewnianych oraz w plastikowych ramach.

Okienne zestawienie

Okna z drewna

Okna z plastiku

Okna z aluminium

Szyby

+ drewniane ramy

Szyby

+ plastikowe ramy

Szyby

+ aluminiowe ramy

Okna o wielkiej

wytrzymałości

Okna o wielkiej

trwałości

Okna o wielkiej

sterylności

Najlepsze do kamienic

i starych willi

Najlepsze do bloków

i nowych domków

Najlepsze do biurowców

i galeriowców

Okna drewniane – wytrzymałość i szlachetność

Okna, których szyby mieszczą się w ramach drewnianych określa się potocznie mianem okien drewnianych. Odznaczają się wytrzymałością, choć trzeba o nie dbać. To doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które cenią sobie naturalność i szlachetność. Okna drewniane rewelacyjnie sprawdzają się w kamienicach i starszych willach.

Okna plastikowe – trwałość i nowoczesność

Okna, których szyby mieszczą się ramach z materiału PCV określa się potocznie mianem okien plastikowych. Odznaczają się trwałością i nie trzeba o nie specjalnie dbać. To doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które cenią sobie prostotę i nowoczesność. Okna plastikowe perfekcyjnie pasują do bloków i nowszych domków.

Okienne parametry

Okna powinny wpasowywać się w stylistykę obiektu i pomieszczenia, do jakiego zostaną zamontowane. Jednak wybierając okna należy zwracać przede wszystkim na inne kwestie, bo jak wytłumaczono powyżej, różnica między oknem drewnianym a plastikowym wcale nie polega na tym, że któreś uchodzi za lepsze, a któreś za gorsze, ale jedynie na innym materiale ramy trzymającej szybę. Okno niech spełnia dwa podstawowe parametry. Pierwszy to szczelność okna, a drugi to jego rozszczelnienie. Za sprawą właściwej szczelności zatrzymamy w zależności od potrzeb ciepło lub chłód w pomieszczeniu. Za sprawą właściwego rozszczelnienia natomiast zachowamy mikrowentylację, a więc uchronimy pomieszczenie chociażby przed pleśnieniem. Efektem tego okna należy wybierać tylko u najlepszych producentów okien, aby jak najdłużej spełniały pomyślnie swoją funkcję.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena