Dobierając odpowiednie gatunki drewna do produkcji drzwi i okien, można zadbać o to, żeby wnętrze było nie tylko bardziej przytulne, ale również cichsze dzięki temu, że drewno dość dobrze pochłania drgania i bezpieczniejsze. To już zasługa większego ciężaru i oczywiście solidniejszej konstrukcji samych ram. 

Data dodania: 2020-08-27

Wyświetleń: 627

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Okna drewniane - Bezpieczniej, cieplej i ciszej

Okna i drzwi z drewna?

Drewno nie traci tych własności również kiedy się starzeje, co sprawia, że kiedy okna i drzwi z PCV zaczynają się widocznie wypaczać i tracą elastyczność, te drewniane w dalszym ciągu pracują tak samo, jak w pierwszym dniu.

Niepowtarzalne wnętrze tylko w drewnie

Drewno daje jeszcze jedną przewagę – pozwala na praktycznie dowolne dekorowanie ram. Frezowanie 3D sprawia, że okna można wykończyć naprawdę niemal dowolnym wzorem. Nie tracą przy tym swojej podstawowej funkcjonalności, a raczej jedynie zyskują dodatkowy urok. Oczywiście – nie jest to w większości przypadków wcale wymagane. Wiele projektów drewnianych drzwi i okien jest pięknych i bez tego, jednak to dodatkowa możliwość, z której można skorzystać przy realizacji najbardziej prestiżowych projektów.

Drożej. Ale czy na pewno?

Nardos - Okna i drzwi drewniane będą droższe od tych z PCV. Problem polega na tym, że różnica w cenie jest zwykle wyolbrzymiona, bo porównuje się drewno klasy premium z najtańszym tworzywem. Jeśli spojrzeć na okna z PCV najwyższej jakości, to okazuje się, że dobre okna z drewna nadal są droższe, ale już nie tak bardzo. Jeśli dodatkowo weźmie się pod uwagę, że te wykonane z drewna zapewniają komfort i funkcjonalność przez znacznie dłuższy czas, to okazuje się, że ich zakup może być najbardziej uzasadnionym ekonomicznie posunięcie. 

Okna drewniane firmy Nardos to asortyment, który pozwala na podmienienie wiekowej stolarki, bez utraty jakichkolwiek walorów estetycznych. Jesteśmy w stanie wyprodukować okna drewniane o dowolnej stylistyce, dzięki temu z łatwością można je dopasować do każdego obiektu. Wszystko to sprawia, że każdy Klient może u nas znaleźć rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb.

Podsumowanie

Okna i drzwi drewniane mają wiele poważnych zalet. Nigdy nie warto skreślać ich z góry i ślepo wierzyć reklamom popularnych i tańszych materiałów. Tak naprawdę w większości sytuacji to drewniane okna będą lepszym wyborem i jedyne, nad czym można się zastanowić, to kwota, jaką warto na nie przeznaczyć.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena