Stepper jest malutkim i niedrogim urządzeniem do ćwiczeń. Zmieści się nawet w najmniejszym mieszkaniu i pozwoli nam na ćwiczenia w domowym zaciszu. Ponadto stosowanie steppera daje szybkie efekty! Jak zacząć go używać i jak ćwiczyć, żeby schudnąć?

Data dodania: 2015-03-31

Wyświetleń: 3178

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak ćwiczyć na stepperze, żeby schudnąć?

Przed każdymi ćwiczeniami należy zrobić rozgrzewkę. Dotyczy to także steppera! Wystarczy chwila podskoków, skłonów, możesz też chwilę potańczyć. Ćwiczenia nie będą nudne, jeśli będziesz je wykonywać na przykład przy oglądaniu telewizji. Ustaw stepper przed monitorem w porze ulubionego serialu i ćwicz!

 

Podczas ćwiczeń z tym urządzeniem należy utrzymywać stałe tempo. Są dwie możliwości – możesz wykonywać długimi płynnymi ruchami lub krótkimi i szybkimi. Te pierwsze wzmacniają przednią cześć ud, a te drugie wpływają na ujędrnienie pośladków oraz rzeźbę łydek. W czasie ćwiczeń nie zapominaj o oddechu, bo niedotleniony organizm szybko się męczy. Niech twój oddech będzie długi i głęboki. Dbaj o odpowiednie ułożenie ciała – wyprostuj sylwetkę, ściągnij łopatki i napnij mięśnie brzucha.

 

Początkujący powinni trenować minimum trzy razy w tygodniu po dwadzieścia minut. Przez pierwsze dwa tygodnie organizm powinien się przyzwyczaić do takiego wysiłku. Musisz czuć cały czas pracę mięśni, ale nie możesz ćwiczyć za szybko, aby nie powodować zbyt szybkiego zmęczenia, ani za wolno, bo nie da to żadnych efektów. Po dwóch tygodniach wydłużaj czas ćwiczeń oraz zwiększaj obciążenie na urządzeniu.

 

W celu osiągnięcia jeszcze lepszych efektów możesz dodać ćwiczenia rąk, najlepiej z obciążnikami, ciężarkami lub linami. W internecie znajdziesz wiele filmów instruktażowych, jak prawidłowo wykonać ćwiczenia górnych partii ciała. Jednak niewielkie obciążenie rąk i unoszenie ich do góry i na boki powinno już pozytywnie wpłynąć na ich kształt.

 

Dbaj o regularność treningów – aby efekt odchudzania był szybko widoczny, należy ćwiczyć co 2-3 dni. Po ćwiczeniach zrób delikatne rozciąganie – jest ono tak samo ważne, jak wcześniejsza rozgrzewka. Pomaga zapobiec zakwasom i pozytywnie wpływa na to, że ciało jest bardziej gibkie.

 

Regularne ćwiczenia na stepperze sprawią, że twoje mięśnie ud staną się mocniejsze, łydki będą miały ładnie zarysowany kształt, a pupa stanie się jędrniejsza i bardziej zaokrąglona. Nie tylko pośladki będą jędrniejsze, ale również cała skóra na dolnych partiach ciała stanie się lepiej napięta. Także ogólna kondycja będzie lepsza, poprawi się wydolność oddechowo-krążeniowa organizmu.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena