Rolety okienne ostatnio zaczęły wypierać tradycyjne zasłony i firany. Nic w tym dziwnego – pasują do nowoczesnych wnętrz, są wygodne w codziennym stosowaniu, zajmują mało miejsca oraz są łatwe do utrzymania w czystości.  

Data dodania: 2015-10-28

Wyświetleń: 889

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Atrakcyjne i funkcjonalne rolety okienne

Wzory i kolory

 

Rolety można dostać we wszystkich możliwych rozmiarach kolorach. Nawet jeśli nasze okno ma nietypowe wymiary, to możemy zamówić roletę idealnie do niego dopasowaną. Podobnie jest z wyborem kolorów – jeśli nie znajdziemy w podstawowej ofercie interesującego nas odcienia, to na pewno uda się go zamówić. W sklepach od ręki dostaniemy roletki w często spotykanych rozmiarach i w dużej palecie kolorów. Dopasowanie ich do naszej wnętrza jest więc bardzo łatwe. Oprócz tego istnieją także rolety do zadań specjalnych.

 

Rolety zaciemniające

 

Zwykła zasłona często nie wystarczy do zaciemnienia pomieszczenia. Osoby pracujące w nocy często potrzebują odgrodzić się od światła słonecznego. Aby zapewnić sobie dobre warunki do spania w ciągu dnia, warto wykorzystać rolety w ciemnych kolorach lub specjalne, zaciemniające. Po ich opuszczeniu w pomieszczeniu jest prawie całkiem ciemno.

 

Rolety dzień-noc

 

Gdy wybieramy tradycyjne zasłony i firany, te pierwsze zapewniają nam prywatność w nocy, a te drugie w dzień. Zwykłe rolety opuszczamy zwykle na noc, w dzień pozostawiając okno odsłonięte. Nie wszystkim odpowiada ten brak prywatności, a do niektórych pomieszczeń, na przykład łazienek, zwykła roleta się nie nadaje. Rozwiązaniem są rolety nazywane dzień-noc. Posiadają tkaninę składająca się z naprzemiennie rozmieszczonych ciemnych i transparentnych pasów. Tkanina jest ułożona podwójnie, dzięki czemu zwijając ją, można ułożyć pokrywające się warstwy tylko z ciemnych pasów. Takie rozwiązanie sprawia, że w nocy można zaciemnić pomieszczenia, a w dzień wykorzystać roletę jako firankę.

 

Rolety termiczne

 

Ten rodzaj rolety sprawdzi się bardzo dobrze w pomieszczeniu, które jest mocno nasłonecznione. Roleta termiczna posiada na zewnątrz odbijającą warstwę, która odbije promienie słoneczne, dzięki czemu we wnętrzu będzie chłodniej. Jednocześnie w zimowe i jesienne miesiące, gdy jest uruchomione ogrzewanie, roleta zapobiega uciekaniu ciepła na zewnątrz.

 

Rolety rzymskie

 

Jeśli wygląd zwykłych rolet wydaje nam się nudny i mało dekoracyjny, to możemy rozważyć zakup rolet rzymskich. Zamiast prostej tkaniny składają się z ozdobnego materiału, który doda stylu aranżacji naszego okna. Tutaj również do wyboru jest wiele wzorów i kolorów, a także możliwości drapowania tkaniny. To atrakcyjne rozwiązanie dla wnętrza w stylu klasycznym, romantycznym czy skandynawskim, a także do wszystkich innych, do których nie pasuje prostota zwykłych rolet.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena