Ciepła woda w kranie na szczęście nie jest już luksusem. Jednak nie wszystkie budynki, z różnych powodów, posiadają podłączenie do sieci miejskiej. W takiej sytuacji należy zamontować podgrzewacz do wody.

Data dodania: 2015-10-28

Wyświetleń: 808

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gorąca kąpiel, relaksujący prysznic, zabiegi higieniczne, mycie naczyń – do wszystkich tych czynności jest nam potrzebna ciepła woda płynąca z kranu. W zależności od tego, czy mieszkamy w domu, mieszkaniu czy chcemy zapewnić sobie dostęp do ciepłej wody na działce lub w domku letniskowym, naszym potrzebom będzie odpowiadał inny typ urządzenia.

 

W domach wolno stojących, które posiadają często własne ujęcie wody, na przykład studnię, opłacalny jest montaż podgrzewacza pojemnościowego. Mieści on w sobie dużą ilość cieczy, dzięki czemu wodę można podgrzewać na przykład raz dziennie. Połączenie tego typu pieca z kominkiem z płaszczem wodnym, piecem gazowym, na eko groszek lub innym rodzajem kotła pozwoli na ekonomiczne podgrzewanie wody.

 

Mniejsze ogrzewacze pojemnościowe, często zasilane energią elektryczną, stosuje się w pomieszczeniach, w których jest niewielkie zapotrzebowanie na ciepłą wodę, jednak niezbędny jest jej zapas. Sprawdzają się na przykład w restauracyjnych i kawiarnianych kuchniach.

 

Jeśli potrzebujemy podgrzewacza do łazienki i kuchni, możemy również wziąć pod uwagę montaż urządzenia przepływowego wielopunktowego. Stosując to rozwiązanie będziemy mogli komfortowo korzystać z kilku kranów naraz – unikając obniżenia temperatury i ciśnienia wody.

 

Rozwiązaniem stosowanym z powodzeniem w mieszkaniach jest ogrzewacz przepływowy gazowy. Nowoczesne termy reagują szybko, podgrzewając wodę na bieżąco, tylko gdy odkręcimy kurek. Zapewnia on gorącą wodę wystarczająco szybko, dzięki czemu możemy skorzystać z kąpieli czy prysznica. 

W miejscach, gdzie nie ma dostępu do instalacji gazowej, należy zainwestować w ogrzewacz elektryczny. W małych domach i mieszkaniach można umieścić mini podgrzewacz pojemnościowy w łazience, a przepływowy w kuchni. Pozwoli to na wygodne korzystanie z ciepłej wody przy jednoczesnej oszczędności energii. Podgrzewacz elektryczny przepływowy jest również idealny do domku letniskowego i na działkę. W tych miejscach występuje mniejsze zapotrzebowanie na wrzątek, więc małe podgrzewacze poradzą sobie z tym zadaniem z łatwością.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena