Crossfit to rodzaj treningu bardzo modnego ostanimi czasy. Sprawdźmy co kryje się pod tą tajemniczą nazwą!

Data dodania: 2014-12-09

Wyświetleń: 1832

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Crossfit – idealny trening

Crossfit to trening znany już na terenie Polski, który to dotarł do nas z Ameryki. Obecnie cieszy się wielką i wciąż rosnącą popularnością, jednakże musimy nadmienić, że osiągany przez nas w tej dziedzinie sukces, bez wątpienia rodzi się w bólach. Jednakże warto zapisać się na takie zajęcia, ponieważ cechują się one ogromną ilością zalet i walorów. Zainteresowanie, jakie budzi wśród naszych rodaków Crossfit jest ogromne, dlatego dla osób niepoinformowanych powiedzmy, czym on jest i jakie daje nam możliwości.

Ćwiczenia siłowe

Zacznijmy od tego, ze crossfit to jedne z najpopularniejszych dziś ćwiczeń o charakterze siłowym. Są to jednocześnie także ćwiczenia eksplozywne i szybkościowe, a także warto wspomnieć, ze są to ćwiczenia charakterystyczne dla ciężarowców. Owe ćwiczenia siłowe najczęściej wykonujemy bez obciążenia dodatkowego, cechują się one tym, że wpływają na naszą sprawność gimnastyczną a także wytrzymałość naszego ciała. Co więcej, warto zaznaczyć także, że pozytywnie wpływają one na nasz układ oddechowy oraz układ krążenia. Tym samym czujemy się o wiele lepiej, nasz organizm świetnie prosperuje, a nasze samopoczucie jest każdego dnia na najwyższym poziomie. Wystarczy ćwiczyć trzy razy w tygodniu, aby osiągnąć wymarzony cel i upragniony sukces.

Intensywność na pierwszym miejscu

Niezwykle ważnym elementem tego treningu jest jego intensywność. Jest to, bowiem warunek, aby Crossfit przyniósł nam wyniki, jakich oczekujemy w krótkim czasie. Ćwiczenia jednak nie mogą trwać zbyt długo i muszą być dobrane adekwatnie do naszej kondycji oraz ogólnego stanu zdrowia. Warto także wspomnieć, że ćwiczymy opierając się na tak zwanych obwodach. W nich to znajduje się wiele różnych dyscyplin, ponieważ wykonywać możemy zarówno pływanie, wiosłowanie, czy też bieganie i przysiady. Możliwości jest bardzo wiele, ponieważ możemy także wykorzystać w czasie treningu różne sprzęty. Bardzo często sięgamy, więc po piłki lekarskie, skakanki, czy też liny. Takie ćwiczenia sprawią, że nasza kondycja będzie idealna, a ciało piękne i mocne. Wysiłek na pewno popłaci i będziemy cieszyć dobrym zdrowiem.

Licencja: Creative Commons