Jednym z bardzo istotnych elementów, o których wiele osób zapomina w swoim procesie treningowym jest odpowiednia regeneracja. Nie można o owym aspekcie zapominać i należy mu poświęcić nieco więcej uwagi. Dobra regeneracja ma wpływ na efekty treningów, na osiąganie określonych celów treningowych.

Data dodania: 2016-12-01

Wyświetleń: 767

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

BCAA i nasza regeneracja

W jaki sposób można zadbać o ów aspekt regeneracyjny? Tutaj na pewno trzeba mówić o pewnym czasie na odpoczynek, na pewno trzeba mówić o odpowiednim żywieniu, ale ponadto trzeba także wskazać na stosowanie odpowiednich suplementów diety. Skoro mowa jest o owych suplementach, to na pewno warto tutaj wskazać na BCAA, na aminokwasy rozgałęzione – walinę, leucynę oraz izoleucynę, które mają znaczący wpływ na różne aspekty naszej fizyczności, naszego treningu, a jednym z nich jest właśnie nasza regeneracja po treningu, znacznie szybsza regeneracja po treningu.

BCAA a procesy regeneracyjne

W jaki sposób BCAA wpływa na procesy regeneracyjne? Mowa jest o uzupełnianiu zapasów glikogenu w naszych mięśniach, dzięki czemu ludzki organizm jest w stanie szybciej przystąpić do kolejnych sesji treningowych bez obaw, że regeneracja nie przebiegła w sposób prawidłowy. Oczywiście w każdym przypadku musimy mówić o pewnym czasie koniecznym do zregenerowania się, ale tenże czas można nieco skrócić bez obaw, że przystępujemy do kolejnych sesji zbyt szybko. BCAA jest jednym z takich suplementów diety, który jest szeroko polecany każdemu, kto chce wydatnie zadbać o własne zdrowie, kto chce zadbać o lepszą regenerację po treningu, kto chce osiągać określone cele treningowe w krótszym czasie i jednocześnie także chce to robić w sposób bezpieczny. BCAA można oczywiście dostarczać do organizmu w postaci pożywienia, aczkolwiek jak najbardziej również warto sięgnąć po specjalne odżywki sportowe, dzięki którym możemy mieć tę pewność, że zastosowana dawka, że dostarczana do organizmu ilość BCAA jest naprawdę odpowiednia i dostosowana do naszych własnych uwarunkowań. Regeneracja to niezwykle istotny aspekt naszego treningu i nie wolno o nim zapominać.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena