Mamy lato, wreszcie dla wielu z nas nadeszły wakacje czy też właśnie okres urlopów.

Data dodania: 2014-07-27

Wyświetleń: 774

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena
Pobierz artykul

Licencja: Creative Commons

Fitness w czasie wakacji

Na pewno marzymy o słońcu, relaksie, leniuchowaniu, ale bez wątpienia nie możemy zapomnieć także o kondycji, dobrym samopoczuciu a także o sylwetce, która wszak w okresie lata jest najbardziej widoczna. Nie możemy, więc zapominać, jak istotne są ćwiczenia oraz aktywność fizyczna nawet w tak leniwym czasie. 

Podtrzymywanie programu ćwiczeń

Jeśli aktywnie żyjemy przez dziesięć miesięcy, w kolejnych dwóch także postarajmy się podtrzymać nasz program ćwiczeń. Naturalnie czas wyjazdów wcale temu nie sprzyja, więc w miarę możliwości warto podtrzymywać nasz plan na przykład przez jogging. Ten rodzaj sportu ma wszak bardzo wiele zalet, dlatego odpowiedni będzie także na czas wakacji. Dzięki temu możemy zapomnieć o stresie, a także zwiększyć pojemność płuc. Jest to możliwe, przede wszystkim wtedy, kiedy wyjeżdżamy do miejscowości nadmorskich. Tutaj mamy zupełnie inny klimat, aniżeli w pozostałych regionach Polski, dlatego też jogging na świeżym powietrzu przyniesie nam naprawdę wielką ilość korzyści. 

Jogging

Oczywiście nie możemy także zapominać, że z pomocą joggingu nasz system odpornościowy staje się mocniejszy, łatwiej walczymy z wirusami oraz infekcjami, zaś jeśli uprawiamy go regularnie podnosi się poziom testosteronu we krwi, co sprawia, ze mamy więcej siły, aby aktywnie spędzać resztę czasu. 

Jogging to także doskonały wpływ na nasze mięśnie oraz stawy i ścięgna. Stają się one o wiele mocniejsze a także zyskują nasze naczynia krwionośne. Jeśli regularnie biegamy, poprawia się praca naszego całego organizmu, jest on dotleniony, co z kolei powoduje, że w nocy o wiele lepiej śpimy, a tym samym nasz organizm ma możliwość zregenerowania swoich sił, które to wszak w ciągu dnia powinniśmy wykorzystać. 

Możemy więc łatwo zauważyć, że także w czasie wakacji, pomimo że wyjeżdżamy na urlopy i wypoczynki, nie powinniśmy zapominać o uprawianiu sportu. Nawet, jeśli nie możemy robić tego w pełnym wymiarze, to i tak powinniśmy aktywnie spędzać czas i więcej się ruszać. Pozwoli nam to na utrzymanie odpowiedniej formy i bardziej płynny powrót do normalnych ćwiczeń po zakończeniu wyjazdu urlopowego.

Licencja: Creative Commons