Masz samochód i uważasz, że za dużo płacisz za ubezpieczenie OC? Pomyśl nad zakupem ubezpieczenia OC przez Internet. Takie ubezpiecznie może byc nawet kilkadziesiąt procent tańsze niz kupione w tradycyjny sposób. Czytając ten artykuł dowiesz się kiedy i w jaki sposób możesz wypowiedzieć dotychczasową umowę OC.

Data dodania: 2008-06-03

Wyświetleń: 4155

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak powszechnie wiadomo ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe. Zakres ubezpieczenia OC obejmuje wszelkie szkody w mieniu i zdrowiu poszkodowanych wyrządzone z winy ubezpieczonego pojazdu.
Natomiast niewielu kierowców wie, że w zakresie ubezpieczenia OC, wszystkie towarzystwa oferują ubezpieczenie samochodu na tych samych warunkach określonych ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Z tego powodu jedynym rozsądnym kryterium porównania ofert OC jest cena.

W tej chwili między firmami ubezpieczeniowymi toczy się wojna cenowa. Skorzystaj na tej wojnie i kup z tanie OC. Na uwagę zasługuja ubezpieczenia oferowane przez mBank za pośrednictwem m.in. serwisu MotoFinanse.PL. Ich atutem jest niska cena i możliwość wyboru ubezpieczenia spośród kilku ofert. Głównym kanałem dystrybucji jest Internet, gdzie klienci podają jedynie kilka danych dotyczących pojazdu, przebiegu ubezpieczenia i po upływie dwóch minut otrzymują kalkulację składki.

Jeśli chcesz zrezygnować z usług dotychczasowej firmy ubezpieczeniowej i przenieść ubezpieczenie OC auta do innego towarzystwa pamiętaj, aby najpóźniej na jeden dzień przed upływem okresu aktualnego ubezpieczenia powiadomić na piśmie zakład ubezpieczeń o wypowiedzeniu polisy. Jeśli tego nie zrobisz umowa ubezpieczenia zostanie automatycznie przedłużona na kolejne 12 miesięcy i nie będzie możliwości się z tej umowy wycofać. Umowa nie wznowi się automatycznie jeśli nie opłaciłeś całej składki za mijający okres. W takim przypadku, niezależnie od tego czy złożysz wypowiedzenie czy też nie, umowa ubezpieczenia OC wygaśnie. By wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC wykorzystaj formularz wypowiedzenia OC.

Do kontrolowania kierowców pod kątem opłacenia składki OC uprawnione są takie instytucje jak: Policja, organy celne, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, wydziały komunikacji oraz Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Jeśli podczas kontroli okaże się, że kierowca nie ma przy sobie dokumentu potwierdzającego opłacenie OC, grozi mu mandat i odholowanie pojazdu na koszt właściciela auta na policyjny parking depozytowy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena