Ubezpieczenie AC, w odróżnieniu od OC, jest polisą przy zakupie której trzeba się dobrze zastanowić, aby być z ochrony zadowolonym. Znalezienie niedrogiego autocasco z dobrym zakresem jest możliwe, ale trzeba przy tym pamiętać o kilku zasadach. Warto też mieć świadomość, że dobry zakres nie oznacza od razu najdroższego wariantu polisy.

Data dodania: 2017-02-09

Wyświetleń: 1142

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

3 zasady kupowania ubezpieczenia AC

Autocasco jest ubezpieczeniem, które ma za zadanie chronić dany pojazd wraz z jego wyposażeniem fabrycznym. Za dodatkową opłatą możliwie jest także rozszerzenie ochrony o wyposażenie dodatkowe, które zostało zamontowane w aucie już po jego zakupie. Ubezpieczenie to dzieli się na dwie grupy: AC oraz ACmini. AC obejmuje szkody takie jak zniszczenia, uszkodzenia, kasacja samochodu, czy też jego kradzież. ACmini z kolei chroni samochód tylko wtedy, gdy zostanie on całkowicie zniszczony lub skradziony. Pamiętając o kilku zasadach, bez względu na to, jaki rodzaj autocasco się wybierze właściciel auta, zawsze będzie się z niego zadowolony.

Zasada 1. Nie można mieć wszystkiego
Nie oznacza to, że nigdy nie można mieć wszystkiego. Jeśli jest się wystarczająco majętnym, aby kupić pełne AC z najwyższymi wariantami, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić. Rosnące ceny ubezpieczenia OC sprawiają jednak, że nie zawsze ma się taką możliwość. Dlatego warto pamiętać o tym, że trzeba będzie pójść na jakieś kompromisy. Z czegoś być może trzeba będzie zrezygnować, jeśli inną opcję chce się posiadać bezwzględnie. Nie ma w tym jednak nic strasznego,  jeśli dobrze się zakres ubezpieczenia przemyśli przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Jeśli przed rozpoczęciem szukania ubezpieczenia właściciel samochodu będzie przekonany, że koniecznie musi mieć polisą AC o najwyższym możliwym zakresie, to albo zniechęcą go ceny, albo nie będzie w ogóle zadowolony z tego, co kupi. Trzeba pamiętać, że jeśli ma się ograniczone środki trzeba będzie pójść na kompromis. Dlatego też dobrze jest wcześniej wszystko przemyśleć i zastanowić się, jaki rodzaj ochrony chce się na pewno posiadać, a w przypadku którego będzie się w stanie pójść na ustępstwa. Np. właścicielowi zależy bardzo na tym, aby jego pojazd był naprawiany zawsze na częściach oryginalnych w ASO, ale z kolei nie będzie mieć większych obiekcji w przypadku zmieniającej się w ciągu roku sumy ubezpieczenia.

Zasada 2. W razie wątpliwości trzeba zapytać
Autocasco to złożone ubezpieczenie, które w dodatku opiera się o warunki ubezpieczenia określone przez dane towarzystwo. Oznacza to, że polisy mogą zawierać nazwy, słowa i terminy nie do końca dla każdego zrozumiałe . W razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości, czy to przy przeliczaniu stawki samemu, czy też podczas korzystania z usług agenta lub konsultanta, należy od razu pytać.

Niewiedza nie jest niczym wstydliwym, szczególnie jeśli nie jest się ekspertem w dziedzinie ubezpieczeń. Warto pamiętać, że to w interesie właściciela samochodu jest wiedzieć, od czego dokładnie będzie chronić jego polisa.

Zasada 3. Porównanie zawsze pomaga
Szukając dobrej polisy autocasco warto skorzystać z narzędzi, które pomogą w dokonaniu właściwego wyboru. Bez wątpienia nieocenione są porównywarki ubezpieczeń. Myśli się o nich najczęściej, gdy zbliża się termin zakończenia obecnej polisy OC, ale bardzo przydają się również w przypadku AC. Dzięki zestawieniu ze sobą wielu ofert różnych towarzystw, znacznie łatwiej znaleźć polisę najlepiej dopasowaną do własnych potrzeb.

Dzięki zastosowaniu różnych filtrów, można dowolnie sortować oferty. W wielu porównywarkach można spotkać się także z możliwością zestawienia ze sobą szczegółów poszczególnych propozycji. Łatwiej wtedy zauważyć zalety i wady każdej z ofert. Np porównanie OC i AC w ubezpieczamy-auto.pl pozwala porównać ze sobą nawet kilkadziesiąt różnych pakietów.
 
Zakup ubezpieczenia AC wymaga od właściciela samochodu nieco więcej zaangażowania , ale efekt będzie tego wart. Dobra polisa ma nie tylko właściwy zakres, ale i atrakcyjną cenę. Więcej informacji na temat ubezpieczenia AC można sprawdzić tutaj.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena