Rozwój kapitalizmu przyczynił się do wzrostu gospodarczego wielu krajów na całym świecie - w tym Polski. Temu rozwojowi oczywiście towarzyszył znaczny wzrost liczby banków i instytucji poza bankowych w których można zdeponować swój majątek, zdobyć środki na finansowanie własnej działalności lub pokrycie bieżących kosztów.

Data dodania: 2016-11-23

Wyświetleń: 1458

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego nie boimy się pożyczać?

Z badań przeprowadzonych na Polakach wynika, że coraz chętniej zaciągamy kredyty. Wzrost gospodarczy oraz poprawa sytuacji na rynku pracy sprawia, że składając wniosek o kredyt czujemy się pewni jego spłaty. Bania przeprowadzone przez BIG dowodzą że 52% ankietowanych nie boi się zadłużyć by sfinansować sobie zakup samochodu lub remont mieszkania. Z tych samych badań wynika, że co trzeci Polak bierze pożyczkę w celu zrealizowania planów wakacyjnych. W tej grupie przeważają ludzie młodzi do 34 roku życia. Co ciekawe decyzja o pożyczeniu pieniędzy nie spędza Polakom snu z powiek i nie jest poprzedzona godzinami spędzonymi na analizie przyszłych dochodów na spłatę pożyczki. Z raportu wydanego przez Big Info Monitor wynika , że co szóstemu Polakowi decyzja po zadłużeniu się zajmuje kilka godzin. Przejście do czynów także nie powinno sprawiać trudności, wiele instytucji poza bankowych umożliwia pożyczenie pieniędzy droga online. Korzystając ze strony Łowca Chwilówek zyskujemy możliwość porównania ofert z kilkunastu zaufanych firm oraz uzyskujemy możliwość złożenia wniosku przez Internet. Korzystanie z tego typu udogodnień pozwala na podjęcie jeszcze szybszej decyzji oraz powoduje, że często pieniądze na naszym koncie są w ciągu 24 godzin.

Życie z kredytem nie jest zmorą Polaków. Tylko 34% procent ankietowanych przyznaje się do tego, że miało kiedykolwiek problem ze spłatą zobowiązań. Jest to wynik bardzo dobry w zestawieniu z Węgrami gdzie takie problemy deklaruje aż 75% ankietowanych. Średnio spłata zadłużenia w Polsce zajmuje nam 33 dni, jest to bardzo dobry wynik zwłaszcza w zestawieniu z krajami południowej Europy gdzie standard to 60 dni.

Wyniki te dowodzą, że jesteśmy świadomi obowiązków wynikających z zaciągniętego zadłużenia i pomimo faktu, że często decyzje podejmujemy szybko są one świadome i przemyślane a spłata nie sprawia większych trudności.

Po pożyczkę nie tylko do banku

W ostatnich latach bardzo wzrosła popularność pożyczek poza bankowych, klienci korzystający z takich usług cenią sobie szybkość oraz przejrzystość zasad obowiązujących przy zaciąganiu pożyczki. Wniosek o kredyt można złożyć za pośrednictwem strony internetowej. Istnieje wiele serwisów które dysponują ofertami szybkich i pewnych pożyczek. Dodatkowym plusem takich portali jest przejrzysta prezentacja warunków udzielenia pożyczki oraz spłaty zadłużenia sprawia, że łatwiej jest nam dopasować ofertę do naszych potrzeb. Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać i być rozsądnym w podejmowaniu decyzji o zaciąganiu długów finansowych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena