Profil Użytkownika

Kolejny tydzień umacniania się złotego

Rodzaj: Wiedza

Z notowań na rynku walutowym wynika, iż ostatnie kilka tygodni przyniosło ulgę dla złotego. Ostatni tydzień był również sprzyjający, jak i cały początek roku. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję na to, iż cały pierwszy kwartał 2012 roku będzie przyzwoity.

Czy dobra passa złotego zanika?

Rodzaj: Wiedza

Ostatnie tygodnie były bardzo sprzyjające złotemu. Wraz z początkiem roku, dzięki danym o niespodziewanym wzroście PKB w ostatnim kwartale złoty znacznie się wzmocnił. Pozostaje zatem pytanie co dalej? Czy tak już będzie dalej – nie do końca…

Kontynuacja wzrostów złotego

Rodzaj: Wiedza

Dzisiejsze nieciekawe dane makroekonomiczne dla dolara, a także dla euro okazały się wsparciem dla złotego. Sprawdziły się przewidywania co do dalszych wzrostów złotego, nie tylko względem euro oraz dolara, ale również w stosunku do franka szwajcarskiego i funta.

Nowy rok 2012 sprzyja złotemu

Rodzaj: Wiedza

Początek nowego roku 2012 zaczął się dość pozytywnie dla złotego. W między czasie bywały również wahania nastrojów, natomiast w dniu dzisiejszym można stwierdzić, iż złoty umocnił się w stosunku do kluczowych walut. Umocnienie to jest zauważalne w takich parach walutowych, jak: EUR/PLN, USD/PLN, GBP/PLN, CHF/PLN.