Mercedes-Benz może poszczycić się nowym modelem klasy GL Grand Edition. Grand Edition to specjalna edycja, która uwidacznia ekspresywny wyraz zewnętrzy auta, ale również wygodę panującą wewnątrz. Wszystko to zaprezentowane jest w połączeniu z luksusowym stylem.

Data dodania: 2011-05-31

Wyświetleń: 1861

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Charakterystyka

Klasa GL Grand Edition to bardziej odnowiony, bardziej wtyprofilowany przód w połączeniu z reflektorami LED wysokiej jakości oraz nowym grillem z eleganckim metalicznym logiem marki. We wszystko to wplecione zostały eleganckie metaliczne wykończenia poprawiające wizualność auta.

Wnętrze jest bardziej przestronne i może pomieścić aż siedem osób przyczym zapewniona zostaje wygoda i poczucie wysokiej klasy auta. Elementy wnętrza zapewniaja komfort, estetykę, poprawia atmosferę zarówno w czasie jazdy, jak i podczas siedzenia na miejscu pasażera. Zmiany wewnętrze dotyczą wykorzystania większej liczby elementów upiększających w celu ulepszenia stylizacji. Dotyczy to między innymi wykończenia skórzanych siedzeń w kolorze czarno-porcelanowym oraz czarno-kasztanowym, drzwi oraz tablicy rozdzielczej.

Głównymi elementami charakterytycznymi dla modelu klasy GL Grand Edition są drzwi ze środkowym panelem, podłokiewniki, panel przycisków na tablicy rozdzielczej, oświetlenie wokół, sportowe pedały oraz drewniana lub skórzana kierownica w kolorze ciemnego popiołu.

Silniki

Modele Grand Edition wyposażone są w technologię PARKTRONIC i są one dostępne z następującymi typami silników:

- GL 350 BlueTEC 4MATIC o mocy 211KM oraz spalaniu 9 litrów na 100km.
- GL 350 CDI 4MATIC     BlueEFFICIENCY o mocy 265KM oraz spalaniu 8.9 litrów na 100km.
- GL 500 V8 o pojemności 5,5 litra i mocy 388KM osiągający przyspieczenie 0-100km/h w 6,5 sekundy.
- GL 450 V8 o pojemności 4,6 litra i mocy 340KM osiągający przyspieczenie 0-100km/h w  7,2 sekundy.

Ceny

Koszty tego modelu w zależności od typu silnika usytuowane są w przedziale od 80 tysięcy euro (350 CDI 4MATIC BlueEFFICIENCY) do 99 tysięcy euro (GL 500).

Licencja: Creative Commons
1 Ocena