Dzisiaj wszystko można kupić w internecie, w tym ubezpieczenia samochodu. Zaletą takiego zakupu jest to, że nie trzeba spotykać się z agentem lub szukać adresu ubezpieczu=yciela w twoim mieście.

Data dodania: 2019-06-10

Wyświetleń: 1011

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

OPIS, INFORMACJA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak kupić ubezpieczenie przez internet w 4 krokach

Polacy coraz chętniej kupują ubezpieczenia przez internet, co powoduje to, że serwisów typu porównywarki ubezpieczeń robi się coraz więcej. W ubiegłym roku przez telefon i internet było zawarto 5 milionów polis ubezpieczeniowych.

Oto cztery prostych kroki do zakupu ubezpieczenia przez internet.

Krok 1: zastanów się jakiego ubezpieczenia potrzebujesz.

Przed zakupem ubezpieczenia musisz wybrać, od jakich zdarzeń chcesz ubezpieczyć swój pojazd: tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, czy też AC, NNW, lub inne opcje ubezpieczeń. Jeśli decydujesz się na zakup polisy AC, musisz też zastanowić się, czy chcesz mieć ochronę od wszystkich zdarzeń, czy tylko od kradzieży. To ułatwi ci proces wypełnienia formularza.

Krok 2: wybierz porównywarkę ubezpieczeń OC i AC.

Ubezpieczenie w internecie można kupić bezpośrednio w serwisie direct wybranego ubezpieczyciela albo znaleźć porównywarkę, która daje dostęp do ofert wielu towarzystw. Ta druga opcja pozwoli ci znaleźć ubezpieczenie w lepszej cenie.

Krok 3: wypełnij formularz.

Wypełnienie formularza w większości serwisów zajmie ci kilka minut. Musisz przygotować dowód rejestracyjny, prawo jazdy, dowód osobisty. Jeśli będziesz miał kłopoty z wypełnieniem formularza, zawsze możesz skorzystać z pomocy infolinii ubezpieczyciela lub porównywarki.

Krok 4: wybierz najlepszą ofertę i dokonaj zakupu.

Kilka porad kupującemu ubezpieczenia przez internet:

  • sprawdź, czy strona wykorzystuje protokół "https", protokół "http" dla takich transakcji nie jest bezpieczny;
  • sprawdź, czy certyfikat dla strony internetowej został wydany dla konkretnej firmy, z której usług chcesz skorzystać;
  • sprawdź, jak wygląda obsługa ubezpieczenia, ponieważ czasami nowoczesność kończy się na etapie zakupu ubezpieczeń, a dalsza obsługa przebiega w sposób tradycyjny.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena