Wśród wielu produktów związanych z branżą e-papierosową dość popularnymi są elektroniczne papierosy jednorazowe. Dla kogo są przeznaczone i czy warto dokonać takiego zakupu?

Data dodania: 2014-06-25

Wyświetleń: 2810

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Działanie i budowa e-papierosa jednorazowego

E-papieros jednorazowy składa się z niewielkiej baterii, której nie możemy powtórnie naładować oraz kartomizera z liquidem i grzałką. Zbiornika na liquid nie możemy uzupełnić ponownie świeżym płynem. Całość po zużyciu należy wyrzucić do kosza. E-papieros jednorazowy jest gotowy do użytku zaraz po rozpakowaniu. Wystarczy zdjąć silikonową zatyczkę z ustnika i zaciągnąć się jak w przypadku tradycyjnego papierosa. Jego działanie opiera się, tak jak w przypadku e-papierosa wielokrotnego użytku na podgrzewaniu nikotynowego płynu, znajdującego się w specjalnym zbiorniku połączonym z baterią. Jednorazówka jest zdecydowanie tańsza od bardziej zaawansowanego urządzenia – jej koszt jest w zasadzie taki sam, jak paczki papierosów. Taki e-papieros zawiera ilość liquidu, która odpowiada ok. 20 papierosom.

 

Kto sięga po jednorazowego e-papierosa?

E-papierosy jednorazowe są namiastką prawdziwego e-palenia. Jeśli ktoś chce rzucić palenie, ale nie jest do końca przekonany czy e-papieros będzie odpowiednim do tego narzędziem, może sięgnąć właśnie po jednorazówkę, aby przekonać się na własnej skórze. Trzeba pamiętać, że taki e-papieros jednorazowy nie do końca oddaje takie samo wrażenie, jak e-papieros wielokrotnego użytku. Jest to jednak dobry sposób, aby poznać działanie urządzenia, wypróbować jak mniej więcej e-palenie smakuje. Grupą osób, która również chętnie korzysta z e-papierosów jednorazowych są palacze okazjonalni, popalający tylko na imprezach i wyjściach ze znajomymi. Ponieważ tradycyjne wyroby tytoniowe są zdecydowanie bardziej uciążliwe, coraz częściej wygodniej jest zaopatrzyć się w jednorazówkę.

 

Czy to się opłaca?

E-papieros jednorazowy kosztuje mniej więcej tyle, co paczka tradycyjnych papierosów i na tyle samo wystarcza. Jeśli ktoś myśli o rzuceniu lub chociaż przejściu na coś bezpieczniejszego, może śmiało zacząć od jednorazówki, a dopiero po przekonaniu się do e-palenia zainwestować w bardziej zaawansowany sprzęt. Na pewno jest to opłacalne dla tych, którzy nie są do końca pewni e-papierosów, a nie chcą wydawać 150-200 złotych na coś, co może się w ich przypadku okazać nieskuteczne. Natomiast jeśli ktoś używa e-papierosa regularnie, z całą pewnością jednorazówka nie będzie ani wystarczająca, ani opłacalna.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena