Wśród wielu dostępnych na rynku akcesoriów do papierosów elektronicznych, bardzo dużą popularnością cieszą się baterie z regulacją napięcia. Jakie są zalety tego typu akumulatorów?

Data dodania: 2014-03-25

Wyświetleń: 7847

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na czym polega zmiana napięcia w e-papierosie?

System regulacji napięcia w baterii do e-papierosa pozwala nam dowolnie zmieniać napięcie podawane na grzałkę. Możemy zatem kontrolować moc z jaką pracuje urządzenie, a tym samym ilość wydzielanej pary. W zależności od typu baterii, regulacji dokonujemy w różny sposób. Niektóre akumulatory posiadają specjalne pokrętło u dołu, którym możemy zmieniać napięcie skokowo, na przykład co 0.2V. Inne z kolei umożliwiają nam zmianę za pomocą przycisku aktywującego, poprzez kilkukrotne kliknięcie. Wtedy zazwyczaj napięcie ustawiane jest na konkretny poziom. Zakresy regulacji napięcia mogą być różne, zazwyczaj jest to jednak 3.2 – 4.8V.

Co daje nam zmiana napięcia?

Dzięki regulacji napięcia możemy swobodnie zmieniać ilość wydzielanej przez e-papierosa pary, a co za tym idzie ilość przyjmowanej do organizmu nikotyny. Zmienia się również intensywność smaku liquidu. Im wyższe ustawimy napięcie, tym więcej "dymu" wyprodukuje clearomizer. Musimy jednak pamiętać, że napięcie należy dopasować do oporowości grzałki, aby jej nie uszkodzić. Im wyższy jest opór, tym większe napięcie możemy ustawić. Baterie z regulacją napięcia dodatkowo posiadają wiele zabezpieczeń, chroniących urządzenie. Należą do nich między innymi stabilizacja napięcia oraz zabezpieczenie przed zwarciem. Takie systemy zdecydowanie zmniejszają ryzyko awarii czy przeciążenia e-papierosa.

Czy bateria z regulacją napięcia jest lepsza?

Baterie wyposażone w system regulacji napięcia z całą pewnością mają wiele zalet. Pozwalają nam przede wszystkim jeszcze lepiej dostosować urządzenie do naszych preferencji i potrzeb. Ważne są też zabezpieczenia chroniące e-papierosa i przedłużające jego wydajność i żywotność. Wszystko to sprawia, że urządzenie jest bardziej funkcjonalne i dopasowane do naszych potrzeb.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena