Sensacyjne, wiadomości, doładowania telefonu,możliwość sprawdzenia, kto przeglądał nasz profil na Facebook'u...To tylko niektóre z ofert, za którymi kryją się płatne subskrypcje SMS!

Data dodania: 2016-01-25

Wyświetleń: 1252

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odnośniki do stron oferujących usługi subskrypcyjne najczęściej możemy spotkać na portalach społecznościowych. Strony te zwykle kuszą inną ofertą niż subskrypcja, a informacja o tejże usłudze często znajduje się na samym dole strony.

Ostatnio na naszych tablicach możemy spotkać oferty darmowego testowania produktów. Choć sama nie palę, moją uwagę zwróciła oferta bezpłatnego testowania e-papierosa. Gdy kliknęłam w link znalazłam się na stronie: http://darmowy-epapieros.keex.pl/, gdzie w podane pola należy podać swoje dane niezbędne do wysyłki e-papierosa.

Dane, które należy podać to imię i nazwisko, oraz adres. Gdy klikniemy w przycisk ,,zamów” pojawia się okienko ,,weryfikacja”, gdzie należy wpisać numer telefonu i otrzymany kod. Poniżej znajduje się odnośnik do regulaminu. Po kliknięciu w ten odnośnik znajdujemy taką oto informację:
,,Serwis ZGARNIJ jest usługą subskrypcyjną, dzięki której użytkownik otrzymuje wiadomości o nowościach w serwisie obrazkovo.pl takich jak obrazki, tapety oraz horoskop. Serwis dostępny jest na telefony komórkowe bądź inne urządzenia, posiadające kartę SIM w sieci Orange, Plus, T-Mobile i Play. Koszt usługi to 6.15 zł brutto za każdy SMS otrzymany w ramach subskrypcji. W ramach usługi użytkownik otrzymuje maksymalnie 3 SMS/tydzień oraz dodatkowy SMS po aktywacji. subskrypcji. Łączny koszt usługi w okresie miesiąca to: 79.95 zł brutto. Pobranie wybranych elementów multimedialnych może ponadto wiązać się z opłatami za transfer danych, zgodnie z cennikami operatora. Usługa jest aktywowana na czas nieokreślony, do czasu rezygnacji przez użytkownika. Aby dokonać rezygnacji należy wysłać SMS o treści STOP ZGARNIJ na numer 60555 (koszt: 0 zł). Kontakt, również w sprawie reklamacji: [email protected] Organizator będzie kontaktować się z Klientem na podany przez niego numer telefonu lub e-mail. Regulamin serwisu znajduje się tutaj. Wszystkie nazwy, fotografie i znaki firmowe lub towarowe, niebędące własnością Hastro Sp. z.o.o., występujące w Serwisie należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych. Organizatorem serwisu jest firma Hastro Sp. z.o.o., 00-613 Warszawa, Tytusa Chałubińskiego 8, KRS 0000565124.”

Nie znajdujemy tutaj żadnej informacji dotyczącej wysyłki e-papierosa, ale to nie jedyny problem. Na stronie, ani w regulaminie brak również jakiejkolwiek informacji dotyczącej przetwarzania naszych danych osobowych podanych w formularzu. Zatem nie wiemy, czy dane te będą przetwarzane jedynie przez dostawcę usługi subskrypcyjnej, czy będą np. udostępniane innym podmiotom w celach marketingowych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena