Niniejszy artykuł jest kolejnym przykładem niezwykłej kreatywności dostawców płatnych usług subskrypcyjnych. Nie pierwszy raz zresztą wykorzystują zdarzenia szeroko komentowane w mediach. Tym razem subskrybentów mają ściągnąć rzekomo nowe dowody w sprawie Ewy Tylman.

Data dodania: 2016-03-07

Wyświetleń: 778

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


Na stronie pobierzbooka.pl znajdujemy informację o rzekomym liście Adama Z.-znajomego Ewy Tylman, która zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada w Poznaniu. List, który możemy pobrać na stronie miał być rzekomo udostępniony przez Policję.


,,W celu większego zainteresowania społecznego postanowiliśmy za zgodą obu rodzin opublikować list kochanka Ewy Tylman. Być może uda się dzięki tej publikacji łatwiej znaleźć ciało Ewy. Jesteśmy wdzięczni za pomoc w poszukiwaniu i mamy nadzieję że poszukiwania będą skuteczne. Dzięki Policji udostępniamy państwu cały list. Wystarczy go pobrać z naszych serwerów. Liczymy na waszą społeczną pomoc w tej sprawie.”-czytamy.
Aby pobrać plik należy wysłać SMS o treści ag.pliczek na numer 91900, oraz wpisać otrzymany kod na stronie. Po kliknięciu w odnośnik do regulaminu (znajdujący sie przy checkboxie ,,akceptuję regulamin”) na stronie obrazkovo.pl, bądź na dole strony, po kliknięciu ,,regulamin” znajdujemy taką oto informację: 

,,Serwis pobierzebooka.pl jest stroną typu landing page (będącą częścią usługi obrazkovo.pl), która umożliwia odblokowanie dostępu do serwisu obrazkovo.pl, w którym znajduje się baza tapet na komputer oraz telefon, horoskop oraz dowcipy. Niniejszy landing page jest usługą Premium SMS dostępną w sieciach Plus, T-Mobile, Orange oraz Play. Koszt wysłania SMS wynosi 19 zł (23.37 zł brutto). Użytkownik wysyłając SMS pod podany na stronie numer oświadcza, że akceptuje Regulamin naszej usługi dostępny pod tym adresem. W przypadku jakichkolwiek pytań lub problemów prosimy o kontakt pod adres emailowy: [email protected] Życzymy przyjemnego korzystania ze strony! Wszystkie nazwy, fotografie i znaki firmowe lub towarowe, niebędące własnością Hastro Sp. z.o.o., występujące w Serwisie należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych. Organizatorem serwisu jest firma Hastro Sp. z.o.o., 00-613 Warszawa, Tytusa Chałubińskiego 8, KRS 0000565124.”

O podobnych sztuczkach żerujących na tragedii Ewy Tylman informował już min. serwis wiadomosci.wp.pl i www.se.pl. Pamiętajmy, że Policja przekazuje tego typu komunikaty w ogólnodostępnych mediach, a nie za pomocą tego typu serwisów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena