Bateria to jeden z niezbędnych elementów papierosa elektronicznego. Jest źódłem energii, dzięki której urządzenie jest aktywowane i może wydzielać nikotynowe opary. Aby e-papieros przez długi czas działał sprawnie powinniśmy wybrać dobrą baterię. Pytanie jaką?

Data dodania: 2014-01-18

Wyświetleń: 1206

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odpowiednia pojemność baterii

Baterie do papierosów elektronicznych to głównie akumulatory litowo-jonowe, które nie posiadają efektu pamięci i nie wymagają formatowania, w związku z czym nie musimy się martwić, że odłączamy ładowarkę przed całkowitym naładowaniem. Pojemność baterii na jaką postawimy powinna zależeć przede wszystkim od naszych potrzeb i oczekiwań względem urządzenia. Jeśli palimy sporo i będziemy używać e-papierosa przez cały dzień intensywnie, to powinniśmy wybrać baterię o większej pojemności, na przykład 1100 mAh, która wystarczy na cały dzień palenia. Na rynku dostępnych jest wiele akumulatorów o różnych wielkościach, od bardzo małych, które wytrzymają najwyżej kilka godzin, do pojemnych na kilka tysięcy. Te najbardziej wytrzymałe są też jednak największe, a to nie dla wszystkich jest do przyjęcia. Osoby, które chcą mieć bardziej dyskretnego e-papierosa, a palą dużo mogą też zaopatrzyć się w dwie mniejsze baterie.

Ile trzyma bateria do e-papierosa?

Wytrzymałość baterii zależy przede wszystkim od jej pojemności oraz od tego, jak intensywnie ją eksploatujemy. Standardowa bateria o pojemności 1100 mAh może wytrzymać nawet 3-4 dni umiarkowanego korzystania, ale jeśli ktoś pali dużo to taki akumulator wystarczy mu na dzień. Najmniejsze dostępne na rynku baterie pozwolą jedynie na dwie do kilku godzin korzystania z e-papierosa, ale za to są zdecydowanie bardziej dyskretne.

Baterie z dodatkowymi funkcjami

W tej chwili na rynku e-papierosów mamy wiele różnych typów baterii, od najprostszych po takie, które posiadają dodatkowe "bajery". Podstawą jest sposób aktywacji akumulatora, a zarazem całego e-papierosa. Większość baterii posiada przycisk aktywujący, który musimy nacisnąć raz lub kilka razy, w zależności od zainstalowanych zabezpieczeń. Istnieją jednak akumulatory automatyczne, które włączają się po zaciągnięciu przez palacza. Posiadają one czujnik, który wykrywa przepływ powietrza i aktywuje baterię. Ważnym elementem jest stabilizacja napięcia, która gwarantuje nam przez cały czas taką samą ilość wydzielanej pary oraz intensywność smaku liquidu.Wiele baterii posiada też regulację napięcia podawanego na grzałkę, dzięki czemu możemy je sobie zmieniać w wyznaczonym zakresie za pomocą pokrętła. Wpływa to przede wszystkim na intensywność i ilość produkowanej pary. Inne ciekawe dodatki to między innymi wyświetlacz LCD, który pokazuje stopień naładowania baterii oraz ilość wykonanych zaciągnięć. Takie e-papierosy często posiadają możliwość podłączenia do komputera i zapisania danych na dysku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena