Dostępne na rynku akcesoria do e-papierosów są bardzo różne. Wśród samych clearomizerów możemy wyróznić kilka typów. Jednym z nich jest clearomizer dolnogrzałkowy.

Data dodania: 2014-04-08

Wyświetleń: 2611

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Budowa clearomizera dolnogrzałkowego

Clearomizer z dolną grzałką nie różni się specjalnie od innych typów pod względem budowy czy działania. Zasadniczą różnicą jest rodzaj grzałki. W tym wypadku jest to grzałka dolna, której sznurki znajdują się u dołu zbiornika na liquid. Przykładem clearomizera z takim systemem grzewczym jest między innymi MT3. Ten clearomizer zbudowany jest ze zbiornika połączonego na stałe z plastikowym ustnikiem, grzałki oraz metalowego pierścienia dolnego, który pełni rolę zakrętki i gwintu. Ponieważ urządzenie odkręca się tylko od dołu, napełniane jest również od dołu. W tym celu musimy zatem najpierw odkręcić clearomizer od baterii, odkręcić jego dolny pierścień, wlać liquid ostrożnie po ściance, a następnie złożyć urządzenie w całość. Warto oczywiście odczekać kilka minut, aby sznurki grzałki dokładnie nasiąknęły płynem. Bardzo podobnie wygląda wymiana przepalonej grzałki na nową. Najpierw musimy odkręcić dolny pierścień wraz z grzałką, wykręcić grzałkę, zamienić ją na nową, a clearomizer złożyć.

Zalety dolnej grzałki

Dolna grzałka w e-papierosie ma oczywiście swoje zalety. Przede wszystkim tego typu clearomizery cenione są za większą ilość gęstej pary oraz bardzo dobrze oddany smak liquidu. Ponadto przez cały czas mamy zapewnione świetne nasączenie sznurków, ponieważ znajdują się one u dołu. Mimo zmniejszającej się ilości liquidu w zbiorniku, przez cały czas palenie jest bardzo komfortowe. Nie musimy przy tym manewrować e-papierosem, tak jak w przypadku clearomizerów z górną grzałką, aby nasączyć knoty, gdy zostało mało płynu. Dzięki temu mamy jednocześnie możliwość wypalenia całego liquidu w wygodny sposób z zachowaniem wysokiej jakości chmury. Tym, co odróżnia dolną grzałkę od górnej jest temperatura wytwarzanej pary. Dolnogrzałkowce produkują nieco chłodniejszy "dym", co dla wielu jest zaletą, ponieważ wyklucza ewentualne poparzenie gorącą parą.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena