Od kilku lat możemy zaobserwować coraz większy wzrost sprzedaży e-papierosów. Są one alternatywą pomagającą rzucić palenie. Pojawiły się one w roku 2003 jako produkt chińskiego farmaceuty Hon Lika i po roku trafiły już na amerykański rynek. W Polsce sprzedano ich już ponad 300 tysięcy i z każdym miesiącem liczba ta rośnie o kilka tysięcy.

Data dodania: 2013-05-27

Wyświetleń: 1432

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Elektroniczne objawienie

Zdrowie a e-papierosy

Główną zaleta elektronicznych papierosów jest ich nieszkodliwość dla ludzkiego zdrowia. W przeciwieństwie do zwykłych papierosów (zwierających prawie 6 tysięcy szkodliwych środków) nie zawierają one substancji smolistych i toksycznych, jedynie aromaty, glicerynę, glikol propylenowy (który znajdujemy również w paście do zębów, syropach czy kosmetykach) oraz nikotynę, która posiada jedynie właściwości uzależniające. Co ciekawe podczas zakupu e-liquida można wybrać jedną z pięciu mocy nikotyny i dostosowywać ją do swoich potrzeb na bieżąco. Ta niewielka ilość substancji sprawia, że wygląd osoby palącej może się poprawić - skóra wygładzić, zęby wybielić, a odporność wzrastać. Po pewnym czasie znika również zapach dymu z ubrań, skóry czy włosów. To są niewątpliwie duże plusy, które mogą tłumaczyć coraz większą popularność tych produktów.

E-papierosy a otoczenie

Brak substancji szkodliwych dla zdrowia sprawia, że można bezpiecznie używać e-papierosów w towarzystwie innych osób, nie narażając ich na bierne palenie, ponieważ wydalają one jedynie aromatyzowaną parę wodną. Mimo to używanie e-papierosów w miejscach publicznych nadal jest niemile widziane, ponieważ nieustannie kojarzą się one ze zwykłymi papierosami. Zasady panujące w społeczeństwie nie zmienią się szybko i używanie tych produktów nie powinno mieć miejsca w obszarach publicznych, kawiarniach, pubach, klubach czy transporcie miejskim.

Oszczędniej?

Dane potwierdzają większą oszczędność wynikającą z porzucenia zwykłych papierosów i używania papierosów elektronicznych. Nałogowiec spalający przeciętnie jedną paczkę dziennie, rocznie zaoszczędza nawet 3500 złotych. Po zakupie zestawu jedynym wydatkiem jest kupowanie e-liquidu. Na miesiąc wystarczają 3 buteleczki liquidu (ich cena wynosi ok. 20 zł), co daje niecałe 60 zł miesięcznie. Paczka papierosów kosztuje ok. 14 zł, nawet jeśli ktoś nie spala paczki dziennie, tylko wystarcza ona na 3 dni, to daje nam 140 zł miesięcznych wydatków na zwykłe papierosy. Kwestie zdrowia i naszego portfela są więc zapewne największymi plusami elektronicznych papierosów i zapewnią im powodzenie wśród klientów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena